18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie się działo!

Wielki powrót Komorowskiego. Były prezydent wraca do polityki

02.05.2021  13:45
Bronisław Komorowski zagra na nosie Kaczyńskiemu?
Bronisław Komorowski zagra na nosie Kaczyńskiemu? Fot: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Bronisław Komorowski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! Były prezydent szykuje się na wielki powrót do polityki. W niedzielę rozpoczną się pierwsze rozmowy w sprawie utworzenia konserwatywnego ruchu, który ma wypełnić wybrakowane centrum.

Jak poinformował "Super Express", Bronisław Komorowski zamierza utworzyć nowy ruch polityczny. Już 2 maja były prezydent spotka się z politykami PSL oraz konserwatystami z Koalicji Obywatelskiej. Informację potwierdził wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski.

W niedzielę o godz. 16:00, wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza - przekazał wicemarszałek.

Zgorzelski dodał, że podczas spotkania rozpoczną się rozmowy o "wypełnieniu treścią centrum sceny politycznej".

Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - dodał polityk.

Na uroczystościach zabraknie Szymona Hołowni, który nie dostał zaproszenia. Nie pojawią się także politycy Porozumienia, gdyż były prezydent chce skupić konserwatywnych członków opozycji.

Bronisław Komorowski wraca do polityki?

Bronisław Komorowski odszedł z polityki w 2015 roku, po przegraniu walki o reelekcję z Andrzejem Dudą. Za przegranie wyborów obwiniono wtedy wyjątkowo kiepską kampanię wyborczą.

Były prezydent polityczne doświadczenie zdobywał już za czasów PRL, kiedy to zaangażował się w działalność opozycyjną. Podczas swojej politycznej kariery pełnił również funkcję wiceministra obrony i marszałka Sejmu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze