18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie ostro

Wielki powrót IMPREZ MASOWYCH. Warunek? Szczepienia

25.05.2021  15:45
Imprezy masowe wracają
Imprezy masowe wracają Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, Michał Dworczyk - podczas konferencji prasowej ogłosił niezwykle ważną rzecz. Chodzi o organizację upragnionych przez nas wszystkich imprez masowych.

Rząd od początku walki z pandemią koronawirusa mniej lub bardziej regularnie organizował konferencje prasowe. Podczas nich dowiadywaliśmy się wielu istotnych rzeczy o zarazie, a od jakiegoś czasu dotyczą one głównie wychodzenia z pandemii i szczepień przeciwko koronawirusowi.

Michał Dworczyk o imprezach masowych

Powoli luzowane są wszelkie obostrzenia, które do tej pory mocno uprzykrzały nam życie. Doczekaliśmy się już otwarcia ogródków restauracyjnych, kin i siłowni, a teraz czas na organizację imprez masowych. Podczas konferencji, która skupiała się głównie na organizacji loterii dla osób zaszczepionych - odwiedzieliśmy się również o pewnych wymogach, które będą musiały zostać spełnione przed jeszcze większym powrotem do normalności.

Od 15 czerwca zobowiążemy wojewodów, by podczas wszystkich imprez o charakterze masowym był zabezpieczony mobilny punkt szczepień

- mówił Michał Dworczyk podczas konferencji.

To nie jedyna zmiana wojewódzka. "Wojewodowie będą wystawiać decyzje, które będą zobowiązywały samorządy do nawiązania kontaktu ze wszystkimi mieszkańcami 70+ w danej gminie. W czasie takiej rozmowy taka osoba będzie pytana, czy się zaszczepiła. Jeżeli nie, będzie jej oferowane szczepienie, które zostanie zorganizowane przez zespół wyjazdowy" - zapewniał Michał Dworczyk.

Wygląda więc na to, że rząd zrobi absolutnie wszystko, by jak najszybciej zaszczepić społeczeństwo. Nawet Jarosław Kaczyński już oficjalnie apelował do osób, które jeszcze nie poddały się szczepieniu - by w końcu to zrobiły. Myślicie, że te wszystkie działania przyniosą oczekiwane skutki?