18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Witamy

Wielki powrót Łukasza Szumowskiego. Dostanie stanowisko?

11.02.2021  13:55
Łukasz Szumowski wraca?
Łukasz Szumowski wraca? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Łukasz Szumowski wraca do żywych! Były minister zdrowia zniknął na długo po swojej dymisji, ale teraz ponownie pojawia się publicznie. Co się u niego zmieniło? Czyżby szykowało się objęcie jakiegoś nowego stanowiska?

Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia w okresie, w którym wszyscy żyliśmy skrajnie przerażeni pandemią koronawirusa. Obiecywał, że dopóki wirus nie będzie jedynie przykrym wspomnieniem - on nie opuści polskiego okrętu. Ostatecznie jednak podał się do dymisji.

Teraz stery tonącego statku dzierży Adam Niedzielski, a po Łukaszu Szumowskim jakby słuch zaginął. Były minister zdrowia sam zdążył jeszcze przechorować koronawirusa, a nawet potrzebował przy tym specjalistycznej pomocy, ale mimo to nie aktywizował się już w walce z tym palącym problemem.

Łukasz Szumowski powraca?

Ostatnio Łukasz Szumowski coraz częściej pojawia się publicznie. Czy to oznacza, że zamierza jeszcze wrócić do polityki? Przypominamy, że zanim został ministrem zdrowia - był po prostu kardiologiem. Po jego politycznej karierze długo nie było wiadomo, czym się aktualnie zajmuje.

Tym razem Łukasz Szumowski potkał się z Mateuszem Morawieckim i Adamem Niedzielskim na specjalnej konferencji z kardiologami. Dawny polityk nie miał na sobie garnituru, tylko specjalny fartuch lekarski. To daje nam znać, że wrócił do swoich dawnych zajęć.

Były minister zdrowia miał na sobie dodatkowo wymaganą przez obostrzenia maseczkę, nie wiadomo więc, jak aktualnie wygląda ani jak przedstawiała się jego mimika w czasie całego spotkania. Natomiast można przyznać, że w białym fartuchu stał wyjątkowo dumnie.

Program Krajowa Sieć Kardiologiczna, który został zaprezentowany na konferencji z Morawieckim i Szumowskim, zakłada na razie cztery punkty: przyspieszenie diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, wprowadzenie poziomów referencyjnych w kardiologii ambulatoryjnej i hospitalizacji, preferowana diagnostyka w poradni przyszpitalnej, pilotaż założeń programu na Mazowszu. Czyżby znowu jakieś stery miał przejąć Szumowski? 

logo Tu się dzieje