18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kiepska sytuacja

Wielki problem Kaczyńskiego. Słupek ciągle opada

07.04.2021  17:12
Jarosław Kaczyński załamuje ręce
Jarosław Kaczyński załamuje ręce Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Rząd od tygodni trawią liczne afery oraz narastające konflikty. Polacy powiedzieli dość, przez co szanse na utrzymanie władzy przez Jarosława Kaczyńskiego są coraz mniejsze. Dodatkowo najnowsze sondaże uwzględniają rozpad Zjednoczonej Prawicy.

Z badania przeprowadzonego przez agencje Idicator na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że siła PiS regularnie słabnie. Gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend, partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na zaledwie 26,1 procent poparcia. Przy obecnej sytuacji politycznej, prawdopodobnie wiązałoby się to z oddaniem władzy.

PiS straci władzę?

Po piętach prezesa dzielnie kroczy Szymon Hołownia. Partia Polska 2050 może liczyć na 17,8 proc. poparcia, co czyni ją drugą, największą siłą na polskiej scenie politycznej. Na podium znalazłaby się jeszcze nieco osłabiona, Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 15,9 proc. badanych.

Zaraz za sejmowym podium znalazłaby się Lewica, którą popiera 8,2 proc. wyborców oraz Konfederacja z ponad 6-procentowym poparciem. Sondaż uwzględnia rozpad Zjednoczonej Prawicy, zatem ankietowani mogli także zagłosować na Solidarną Polskę lub Porozumienie.

Co ciekawe, partia Zbigniewa Ziobry przekroczyłaby próg wyborczy, zdobywając 5,2 proc. głosów. Do Sejmu dostałoby się także PSL z 5,1 proc. głosów. Spore powody do narzekań ma Jarosław Gowin, gdyż Porozumienie poparło zaledwie 1,6 procent badanych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze