18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rekonstrukcja

Wielkie ZMIANY W RZĄDZIE PIS

13.10.2021  16:52
PiS: Nowy minister w rządzie
PiS: Nowy minister w rządzie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rekonstrukcja rządu rozkręca się na całego. PiS zmienia ministrów jak rękawiczki. Oto najnowsze decyzje obozu rządzącego.

Dopiero co polską sceną polityczną wstrząsnęły informacje o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, a już mamy kolejne, istotne wydarzenie. W rządzie trwa rekonstrukcja, w związku z tym pojawiają się nowi ministrowie.

Kamil Bortniczuk zostanie ministrem sportu, zaś poseł Łukasz Mejza będzie wiceministrem w tym resorcie

- poinformował w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Nowi ministrowie w rządzie PiS

"Ministrem sportu zostanie poseł Kamil Bortniczuk. Do nominacji dojdzie najszybciej jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie" - mówił jeszcze prezes PiS.

Warto wiedzieć, że Kamil Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana. W Sejmie jest posłem klubu PiS. Przypominamy, że do rekonstrukcji rządu dochodzi w dużej mierze z uwagi na opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami.

Myślicie, że odnowiony rząd sprosta oczekiwaniom Polaków?

logo Tu się dzieje