18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes szczęśliwy

Wielkie świętowanie w PiS. Poparcie wystrzeliło jak z procy

19.05.2022  11:27
Prezes PiS ma powody do świętowania
Prezes PiS ma powody do świętowania Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość ma powody do świętowania. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie zrobiła nic, by poprawić wyniki sondażowe, a mimo to poparcie poszybowało w górę. Rosnąca, dwucyfrowa inflacja, kosmiczne ceny paliw oraz szalone stopy procentowe wręcz zachęcają Polaków do głosowania na rządzących.

Jarosław Kaczyński może mieć powody do zadowolenia, gdyż bez żadnego wysiłku udało mu się odbudować utracone wcześniej poparcie. Potwierdzają to najnowsze badania, które wskazują, że Polacy znów pokochali prezesa mimo inflacji, kosmicznych cen, kłopotów z kredytami czy konfliktu z UE. Wybaczymy PiS wszystko?

PiS odrabia straty

Najnowszy sondaż Social Changes sporządzony na zlecenie wpolityce.pl wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego odrabia straty. Nie do końca tylko wiadomo, czym to jest spowodowane.

W wyścigu po władzę prowadzi PiS z 38 proc. poparciem. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, którą popiera 28. proc. badanych. Partia Donalda Tuska podobnie jak Prawo i Sprawiedliwość odnotowała wzrost o 2 punkty procentowe. Podium zamyka Polska 2050 z 11 proc. poparciem.

Poza podium, ale w Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja (9 proc.) i Lewica (7 proc.). Progu nie przekroczyły ugrupowania Koalicja Polska (3 proc.), Kukiz'15 (2 proc.) oraz Porozumienie (0 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach od 13 do 16 maja na ogólnopolskiej próbie 1053 dorosłych Polaków.

Czytaj także