18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Wiemy po co Duda leci do USA!

Wojciech Kozicki
23.06.2020  19:31
Spotkanie Dudy i Trumpa - jaki jest cel wizyty w Białym Domu?
Spotkanie Dudy i Trumpa - jaki jest cel wizyty w Białym Domu? Fot: AP/Associated Press/East News

Podróż Andrzeja Dudy w USA owiana jest tajemnicą. Chociaż do tej pory w zasadzie niczego nie wiedzieliśmy, to opozycja czarno widziała wizytę w Białym Domu. Czego dotyczyć ma spotkanie z Donaldem Trumpem? Wiadomo już, że polski prezydent leci do USA ciężko pracować, a nie machać do samolotów.

Po co Andrzej Duda leci do USA? RMF24.pl ujawnia szczegóły wizyty polskiego prezydenta w Ameryce. Główne punkty środowej podróży to spotkanie z Trumpem w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów oraz wspólne oświadczenie prezydentów. Nasz przywódca nie będzie sam, bo wspierać go będą szefowie MON Mariusz Błaszczak i BBN Paweł Soloch. W spotkaniu wezmą również udział ambasador Polski w USA Piotr Wilczek oraz kpt. Jacek Siewiera.

Wizyta Andrzeja Dudy w USA - nowe informacje

Podczas wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu zaplanowano jego spotkanie w cztery oczy z prezydentem USA. Po tej rozmowie obędą się rozmowy planarne delegacji obu krajów; następnie prezydenci Polski i USA spotkają się z przedstawicielami mediów. Rozmowy mają się zacząć w środę po godzinie 14 czasu miejscowego – podaje rmf24.pl

Na finał wydane zostanie oświadczenie obu prezydentów, które dotyczyć będzie tematów poruszanych w rozmowach.

O czym dokładnie będą rozmawiać Duda i Trump? Polski prezydent podkreśla jak ważny jest sojusz z Amerykanami w gospodarce i sferze militarnej. Liczy na kolejne amerykańskie inwestycje w Polsce i obecność amerykańskich w naszej ojczyźnie. Wiadomo również, co potwierdził szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, że prezydent Duda podczas spotkania z Donaldem Trumpem ma zaapelować o wzmocnienie obecności wojsk USA w Europie.

Minister wymienił dwie duże grupy tematów. Są to - jak mówił - bezpieczeństwo militarne, energetyczne i zdrowotne, a także kwestie rozwoju gospodarczego: inwestycji amerykańskich, inicjatywy Trójmorza oraz rozwoju sieci 5G i połączeń telekomunikacyjnych. Szczerski wyjaśnił, że ostateczny kształt oświadczenia będzie zależał od przebiegu rozmów i zostanie przyjęty dopiero po ich zakończeniu – informuje RMF24.pl

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze