18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Węgry wspierają Rosję

Viktor Orban po stronie Putina. Ogłosił "sukces"

11.03.2022  17:38
Węgry wspierają Putina? Orban ogłosił, że SANKCJI NIE BĘDZIE
Węgry wspierają Putina? Orban ogłosił, że SANKCJI NIE BĘDZIE Fot: Mariusz Gaczynski/East News

Kolejne sankcje nałożone na Rosję wydają się nie wzruszać Putina i jego bandytów. Unia Europejska jednoczy się w gospodarczej izolacji szaleńca z Kremla, ale Węgry właśnie zbuntowały się i stanęły po stronie zła. Premier Wiktor Orban zamierza wesprzeć Putina i sprzeciwić się europejskiej wspólnocie?

Premier Węgier Viktor Orban potwierdził, że nie zamierza sprzeciwiać się masakrze w Ukrainie i planom Putina. Ogłosił, że „Unia Europejska nie nałoży sankcji na gaz ziemny i ropę naftową z Rosji”. Przypomnijmy, że w czwartek rozpoczął się szczyt w Wersalu, którego jednym z głównych tematów są sankcje przeciwko Rosji. Jak na razie prezydent Litwy ujawnił, że zanosi się na szybkie przystąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej.

Węgry po stronie Rosji? Orban o sankcjach

Viktor Orban już wcześniej zapowiadał, że Węgry nie zamierzają przyłączać się do sankcji na Rosję z powodu napaści na Ukrainę, a do tego zamierzają współpracować z Putinem w ramach sektora energetycznego. W rozmowie z serwisem internetowym mandiner.hu zapewnił, że „węgierskie rodziny nie będą płaciły za wojnę”. Zapewniał jednak, że Węgry nie skorzystają z prawa weta, by przeciwdziałać nakładaniu sankcji na Rosję.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, Orban w ostatnich latach wielokrotnie spotykał się z Władimirem Putinem i ocenił, że związki Węgier z Rosją były "zrównoważone i uczciwe". W wywiadzie radiowym dodał, że „sankcje mają swoją cenę i są bronią obosieczną, a my wkrótce zapłacimy tę cenę”.

Najważniejsza dla nas kwestia została rozstrzygnięta korzystnie: nie będzie sankcji, które dotyczyłyby gazu czy ropy, więc dostawy energii na Węgry w najbliższym czasie są zabezpieczone – ogłosił Orban na Facebooku.