18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapachniało fałszerstwem

Waszczykowski wygarnął Bidenowi. "Wybory w USA były nieuczciwe"

Bartłomiej Ciepielewski
20.01.2021  10:59
Witold Waszczykowski dokopał się do prawdy?
Witold Waszczykowski dokopał się do prawdy? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Europoseł PiS Witold Waszczykowski nie kryje rozczarowania wynikami amerykańskich wyborów. Polityk Zjednoczonej Prawicy uważa, że mogły one zostać sfałszowane, a na pewno były nieuczciwe.

Podczas rozmowy z Radiem Zet Witold Waszczykowski stwierdził, że za porażkę Donalda Trumpa odpowiadają między innymi amerykańskie media, które nie sprzyjały głowie państwa, a nawet posunęły się do przerwania transmisji jednego z jego przemówień.

Oglądając kampanię wyborczą, to co się działo, możemy powiedzieć, że nie były to uczciwe wybory. Prezydenta Donalda Trumpa traktowano w sposób nieuczciwy. Ikoną tej nieuczciwości będą obrazki z wyłączania wizji i fonii prezydenta, kiedy przemawiał. Ten bagaż nieuczciwych wyborów będzie ze sobą nosił Joe Biden - stwierdził europoseł.

Polityk PiS dodał również, że nie ma pewności czy wybory nie były sfałszowane. O manipulacjach w liczeniu głosów mówi wielu amerykańskich polityków, a najwięcej oskarżeń rzuca sam Donald Trump.

Waszczykowski wychwala Donalda Trumpa

Witold Waszczykowski podkreślił, że nie zamierza bronić prezydenta USA za złamanie tradycji, czyli rezygnację z udziału w zaprzysiężeniu, jednak jego kadencję ocenia wzorowo.

Nieobecność Trumpa na zaprzysiężeniu Bidena? Nie zamierzam tutaj bronić Donalda Trumpa, choć bronię całą jego kadencję, która z punktu widzenia polskich interesów była dla nas korzystna - wyznał polityk.

Europoseł wyraził nadzieję na utrzymanie dobrych relacji z USA, gdyż oba kraje łączą wspólne interesy. Demokrata pokaże PiS środkowy palec?