18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące doniesienia

Witold Waszczykowski walczy z ciężką chorobą. "Trudno mi chodzić"

12.09.2021  10:08
Witold Waszczykowski choruje na polineuropatię
Witold Waszczykowski choruje na polineuropatię Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Witold Waszczykowski ujawnił, że od miesięcy zmaga się z wyjątkowo uciążliwą chorobą. Polityk narzeka na bóle i drętwienie kończyn oraz problemy z mówieniem. Niestety, szanse na poprawę stanu zdrowia są niskie.

Kilka miesięcy temu europoseł PiS przeszedł operację wszczepienia endoprotezy w nodze. Zabieg miał pomóc w kłopotach z kończyną, lecz bezwład nadal postępował. Lekarze zasugerowal politykowi przeprowadzenie pod kątem polineuropatii.

I okazało się, że ją mam. I zaczęło się szukanie przyczyn. A tych może być mnóstwo, jak choćby borelioza, czy cukrzyca, ale te choroby wykluczono. Jedyne co znaleziono to drastycznie niski poziom witaminy B12 w organizmie - opowiada Waszczykowski w rozmowie z se.pl.

Waszczykowski dostał już serię zastrzyków i przeszedł serię badań, które mają pomóc w znalezieniu źródła schorzenia.

Witold Waszczykowski ma problemy ze zdrowiem

Polityk PiS przyznaje, że "nie ma szans raczej na poprawę", lecz zamierza walczyć, a pomagają mu w tym najbliżsi.

Ta choroba objawia się bezwładnością kończyn, mam też już problemy z mówieniem, trudno mi chodzić, czasem wypadają rzeczy z ręki. Nadzieja jest taka, że to się  skończy parkinsonem, a nie alzheimerem – opowiada polityk w rozmowie z "Super Expressem".

Polineuropatia (neuropatia obwodowa) charakteryzuje się uszkodzeniem neuronu objawowego, co wiąże się problemami z ruchem oraz czuciem. Do najczęstszych objawów choroby można zliczyć mrowienie, drętwienie, parestezje, zmniejszone czucie i bóle kończyn.

logo Tu się dzieje