18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przerażające podobieństwo

PUTIN JAK KACZYŃSKI! Przemawiał, jakby się nasłuchał prezesa

30.09.2022  20:37
Putin jak Kaczyński
Putin jak Kaczyński Fot: AP/Associated Press/East News, JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Władimir Putin inspiruje się Jarosławem Kaczyńskim? Ostatnie przemówienie dyktatora łudząco przypominało liczne wystąpienia szefa PiS. Podobieństwo ich wywodów jest przerażające.

W piątek 30 września Władimir Putin ogłosił aneksję okupowanych terenów Ukrainy. Rosyjski dyktator jest przekonany, że skoro zbombardował Donieck, Ługańsk, Chersoń i Zaporoże, wymordował tysiące cywilów i sfałszował pseudoreferenda, może sobie rościć prawa do ukraińskich ziem.

Przy okazji ogłaszania aneksji (poza nim nikt nie uznaje odłączenia części terenów od Ukrainy), Putin postanowił postraszyć swoich rodaków zepsutym Zachodem, łamaniem demokracji i zmianami płci. Śledzimy jego wywody i z każdym kolejnym zdaniem wpadamy w coraz większe przerażenie. Gdzieś to już bowiem słyszeliśmy. Gdzie? W Polsce.

Putin i Kaczyński mają takie same fobie

Zaledwie w czerwcu Jarosław Kaczyński kpił publicznie ze społeczności LGBT+ i szczuł osoby transpłciowe, za co zresztą został w ostatnich dniach surowo ukarany. O tym, że zmiana płci to zło i dziki wymysł Zachodu, mówił zresztą wielokrotnie, choćby w słowach: A dlaczego ja jestem Zosia? No, bo może jutro będę z powrotem Władysławem, ale dzisiaj jestem Zosia.

Szczucie na osoby nieheteronormatywne to jeden z najważniejszych i najobrzydliwszych punktów w polityce PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Słyszeliśmy już bunty przeciw nazywaniu rodziców rodzicami, zdaniem pis-owców zawsze musi być mama i tata. A rodzina to żona, mąż i dzieci, nigdy inaczej.

My się musimy obronić przed szaleństwem, musimy obronić rodzinę składającą się z kobiety i mężczyzny, i oczywiście - daj Boże - z dzieci, no i musimy się obronić przed dominacją pewnego typu kultury, która wynika z pewnego rodzaju, że tak powiem, odejść od normy. Nie dlatego, że chcemy z tego powodu kogokolwiek prześladować, nikogo nie prześladowaliśmy, to nie jest polską tradycją

- mówił całkiem niedawno Jarosław Kaczyński. A 30 września w Moskwie bardzo podobne słowa wypowiedział rosyjski dyktator.

Putin straszy Zachodem zupełnie jak Kaczyński

Władimir Putin ogłosił, że musi chronić Rosję przed zepsuciem z Zachodu, który to dopuszcza zmiany płci i uznawanie związków homoseksualnych. Grzmiał o niszczeniu tradycji i o zabijaniu religii, o kulcie szatana... Doprawdy, to wszystko brzmi przerażająco znajomo!

Czy chcemy, by w Rosji zamiast mamy i taty był rodzic 1, rodzic 2 a może i rodzic 3. Czy w szkołach dzieci od początku mają się uczyć zachowań, które prowadzą do wymierania – i dowiadywać się o operacji zmiany płci. To nie do przyjęcia. My mamy inną, swoją przyszłość

- mówił Putin w piątek (za oko.press).

Poza szczuciem i straszeniem "zboczeńcami" i "zboczeniami", Putin oskarżał Zachód o łamanie demokracji i odbieranie suwerenności. - Zachód mówi, że od wieków niesie wolność i demokrację – a jest odwrotnie. Niosą podporządkowanie, odbierają wolności i demokrację - grzmiał rosyjski dyktator. A my znów mamy deja vu, przypominając sobie wszystkie wykwity o złej Unii, która nie pozwala Polsce być Polską i próbuje ją zniszczyć, odebrać jej wolność i prawo do samostanowienia.

logo Tu się dzieje