18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaczyna się

Obietnice wyborcze czas start! Kandydat zapowiada 1000 PLUS

Emilia Waszczuk
24.02.2020  08:15
Obietnice wyborcze czas start! Kandydat zapowiada 1000 PLUS
Obietnice wyborcze czas start! Kandydat zapowiada 1000 PLUS Fot: Shutterstock

Jak przyciągnąć wyborców? Programem i obietnicami. Wziął to sobie do serca jeden z kontrkandydatów Andrzeja Dudy i obiecuje "plusy".

Trwa walka o głosy wyborców. Kolejni kandydaci na prezydentów/prezydentki jeżdżą po Polsce, składają obietnice i krytykują siebie nawzajem. Jeden z nich idzie właśnie za ciosem i próbuje powtórzyć sukces PiS (i 500 plus), zapowiadając rozdawanie pieniędzy.

Władysław Kosiniak-Kamysz startuje w wyborach prezydenckich z list PSL. Jak wynika z ostatniego sondażu dla DGP i RMF, gdyby wszedł do drugiej tury... pokonałby Andrzeja Dudę!

Czy ma szanse? Jak na razie, w tym samym sondażu, ale dla pierwszej tury wyborów, plasuje się na 3 miejscu. Po ostatnim badaniu może jednak ostro wziąć się do pracy, bo stawka jest naprawdę wysoka. I chyba wierzy w swoje siły, bo już w niedzielę zaczął z grubej rury.

100 plus dla studentów

Kosiniak-Kamysz postanowił postawić na przyszłość narodu, czyli kształcenie młodych Polaków. Studentom obiecał tysiąc złotych, ale ani myśli rozdawać ich na prawo i lewo.

Pieniądze miałyby być wypłacane w formie stypendium, co miesiąc, przez cały okres studiów. Jest jednak haczyk. Po zakończeniu edukacji młody Polak musiałby 1000+ odpracować. Koniecznie w Polsce.

Kosiniak-Kamysz w niedzielę na Stadionie Narodowym wziął udział w debacie eksperckiej. Zapewnił w jej trakcie, że nie pozbawi Polaków socjali wprowadzonych w ostatnich latach przez PiS.

Te programy społeczne, które służą polskim rodzinom, będą utrzymane i niech nikt nie opowiada głupot, że jak dojdzie do władzy ktoś z opozycji, jak prezydentem zostanie ktoś z opozycji, to te programy zostaną wycofane. Te programy socjalne zostaną utrzymane

- powiedział.

Przeczytaj więcej
Komentarze