18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda musi uważać

Kosiniak zaszczepi Dudę siłą? Deklaracja lidera ludowców

18.12.2020  21:49
Duda musi uważać
Duda musi uważać Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował, że przyjmie szczepionkę przeciwko COVID-19. Lider PSL poinformował, że może także zaszczepić Andrzeja Dudę, który ma pewne wątpliwości co do preparatu Pfizera.

Polska już pod koniec tego roku może rozpocząć szczepienia przeciwko COVID-19. Władysław Kosiniak-Kamysz planuje zaszczepić się jako jeden z pierwszych, aby dać przykład wszystkim Polakom.

Niedopuszczalne są stwierdzenia przedstawicieli rządu o szczepieniach, że się nie będą szczepić, bo to jest narażanie naszych obywateli na niebezpieczeństwo, działanie na szkodę populacji, szkodę społeczeństwa, to jest wstyd, hańba, to jest naprawdę działanie o charakterze skrajnej głupoty - podsumował poseł PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz z racji, że jest z wykształcenia lekarzem, zadeklarował, że może on pojechać do Andrzeja Dudy i zaszczepić go osobiście. Ma to przełamać lęk prezydenta.

Władysław Kosiniak-Kamysz chce zachęcić Polaków do szczepień

Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas wywiadu w TVN24 odniósł się do wątpliwości związanych z nowym preparatem Pfizera. Jak podkreślił, szybkie tempo wytworzenia szczepionki możliwe było dzięki ogromnym środkom finansowym, spływającym z całego świata oraz zaangażowaniu wielu ośrodków badawczych.

Zdaniem posła w sprawie szczepień powinien wypowiedzieć się także kościół i różne związki wyznaniowe, które mogłyby przekonać Polaków do skorzystania ze szczepionki. Pomóc mają także różne programy informacyjne.