18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezydent wpadnie w szał?

Czarzasty zgasił Dudę. "Wystarczy nie być debilem"

23.03.2021  17:26
Włodzimierz Czarzasty podsumował Andrzeja Dudę
Włodzimierz Czarzasty podsumował Andrzeja Dudę Fot: Foto Olimpik/REPORTER

Włodzimierz Czarzasty w najnowszym wywiadzie odniósł się do afery związanej z zarzutami postawionymi dla pisarza Jakuba Żulczyka. Wicemarszałek w swoim stylu skomentował ostatnie wydarzenia oraz dotkliwie zgasił prezydenta.

W połowie marca warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pisarzowi Jakubowi Żulczykowi. Chodzi o umieszczony przez niego wpis, komentujący postawę Andrzeja Dudy po ogłoszeniu wyników amerykańskich wyborów prezydenckich. Pisarz napisał wtedy na Facebooku: "Joe Biden jest 46 prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem".

Włodzimierz Czarzasty skrytykował Andrzeja Dudę

Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z onet.pl skomentował sprawę, wymierzając prztyczka w nos Andrzejowi Dudzie.

Wystarczy nie być debilem, to wtedy ludzie nie będą nazywali kogoś tak, jak czują to zachowanie. Widocznie pan prezydent dał znać, że mogą ludzie tak o nim myśleć - stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Polityk SLD poinformował, że osobiście nie nazwałby tak prezydenta ze względu na szacunek do urzędu jaki sprawuje, jednak rozumie ostrą krytykę obywateli.

Natomiast co do człowieka, co do jego zachowań, co do tego, co robi w trakcie pandemii na stoku – to ludzie mają prawo myśleć, że może to nie jest mądre, że może jest głupi. Słowo „debil” ma różne konotacje, więc może nie będę go używał - podsumował Czarzasty.

Śledczy oskarżają Żulczyka o publiczne znieważenie głowy państwa. Za czyn ten grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze