18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

polityczna burza trwa

Wojna między PiS i Dudą? Prezydent "pojechał" kolegom z partii!

Emilia Waszczuk
28.04.2020  19:04
Wojna między PiS i Dudą? Prezydent "pojechał" kolegom z partii!
Wojna między PiS i Dudą? Prezydent "pojechał" kolegom z partii! Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

W poniedziałek Andrzej Duda spotkał się z Jarosławem Gowinem i posłami Porozumienia. W czasie dwugodzinnej rozmowy z ust prezydenta miały paść szokujące słowa o politykach PiS

Czy wybory się odbędą? W krajowej polityce wrze. Jarosław Gowin zapowiada, że on i jego koledzy nie pozwolą na przeprowadzenie głosowania w maju. We wtorek Donald Tusk zaapelował do obywateli o bojkot "procedury głosowania" przygotowywanej przez Jacka Sasina na 10 maja. Swoje trzy grosze miał też dorzucić prezydent.

Wojna na szczycie?

W poniedziałek Andrzej Duda spotkał się z politykami Porozumienia. Po spotkaniu padła ważna deklaracja: "wybory trzeba przesunąć". Jak się przy okazji okazuje, prezydent wszedł w konflikt z częścią kolegów z partii.

Użył ostrych słów w kontekście wypowiedzi najważniejszych osób w partii Kaczyńskiego. Ich zachowanie nazwał "chamskim"

- mówi Interii jeden z polityków Porozumienia.

Prezydent dodał, że w trudnych decyzjach to politycy Porozumienia byli z prezydentem, a nie PiS. Chodziło mu o weto ustaw sądowych i inne sporne tematy - dodaje.

Słowa posła Porozumienia potwierdza jeden ze współpracowników Andrzeja Dudy, który twierdzi, że chodzi o zachowanie Ryszarda Terleckiego i krakowskich działaczy PiS.

To była ewidentna aluzja do Terleckiego. Pan prezydent wspominał nawet o krakowskich działaczach PiS. Mówił, że też był wielokrotnie atakowany, w różnych sytuacjach. Prosił, żeby to przetrzymać

- czytamy w Interii.

Kilka dni temu Ryszard Terlecki oburzył się zachowaniem Jarosława Gowina i jego próbami przesunięcia wyborów prezydenckich. Wtedy też nazwał polityka "szeregowym posłem" i kpił z Porozumienia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze