18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brudna walka o władzę

Kolejna zdrada w PiS! Posłowie uciekają od prezesa???

Emilia Waszczuk
09.02.2021  13:00
Chcą wbić prezesowi nóż w plecy?
Chcą wbić prezesowi nóż w plecy? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Wielki policzek wymierzony prezesowi - tylko któremu? Trwa wojna w Zjednoczonej Prawicy. Koalicja się sypie, politycy zdradzają swoich szefów!

Koalicja Zjednoczonej Prawicy się sypie? W Porozumieniu nastąpił bunt przeciw Jarosławowi Gowinowi, co skutkowało zawieszeniem dwóch polityków partii. Później na jaw wyszło, że prawdopodobnie do zdrady doszło u samego szczytu - knuć miał sam Jarosław Kaczyński!

Minął kolejny dzień i mamy nowe szokujące doniesienia. Teraz źle się dzieje już nie tylko w Porozumieniu, buntują się też posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Trwają już podobno rozmowy o wbiciu noża w plecy Jarosława Kaczyńskiego!

Bunt w PiS. Posłowie odchodzą?

Jak donosi Onet, trwają ponoć rozmowy między Porozumieniem a jednym z posłów PiS, który dość ma partii matki i chce zmienić ugrupowanie. To jednak mogłoby pociągnąć za sobą kolejną lawinę - przejście z PiS do Porozumienia byłoby naruszeniem umowy koalicyjnej między partiami!

Umowa przewiduje bowiem, że politycy koalicji Zjednoczonej Prawicy nie mogą zmieniać ugrupowań w jej ramach. Owszem, jeśli chcą odejść np. do PSL czy PO - droga wolna, gorzej, jeśli zrezygnują z członkostwa w PiS, Porozumieniu lub Solidarnej Polsce.

Jeśli ktoś łamie umowę koalicyjną, to nie my

- powiedział Onetowi jeden z polityków Porozumienia.

Mówi się bowiem coraz głośniej o jeszcze większym transferze. Wyrzucony z Porozumienia Adam Bielan szuka sobie ponoć miejsca w PiS i chce pociągnąć za sobą trzech innych posłów - Michała Cieślaka, Jacka Żalka i Włodzimierza Tomaszewskiego. To by dopiero było złamanie zasad koalicji!

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze