18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polecą głowy

Wojna w PiS. Ujawnili listę polityków do wymiany

Wojciech Kozicki
17.07.2020  15:28
Walka w PiS, politycy na wylocie - wyrzucą Szumowskiego?
Walka w PiS, politycy na wylocie - wyrzucą Szumowskiego? Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

Łukasz Szumowski w tarapatach, afery i pandemia nie raczej wyjdą mu na zdrowie. Jak ujawniają kolejne źródła, w PiS zaczyna się wewnętrzna walka o władzę. Wiadomo już, że Prawo i Sprawiedliwość czeka rekonstrukcja rządu, a minister zdrowia raczej jej nie przetrwa.

PiS się sypie? Krzysztof Śmiszek w rozmowie z „Super Expressem” zwrócił uwagę, że nadchodzi koniec Jarosława Kaczyńskiego, a wewnątrz partii polityczne drapieżniki już rzucają się sobie do gardeł. SE.pl ujawnia również listę polityków „do wymiany”. Potwierdził to europoseł Ryszard Czarnecki, zapowiadając, że „będą poważne zmiany w rządzie, nie kosmetyczne”.

Rekonstrukcja rządu i koniec Szumowskiego?

Zmiany w rządzie będą dotyczyły nie tylko scalenia niektórych resortów. „Super Express” ujawnił nieoficjalną listę polityków, którzy wylecą ze swoich stanowisk. Znaleźli się na niej minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu finansów Tadeusz Kościński, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

SE.pl, powołując na anonimowego informatora, podaje, że minister zdrowia Łukasz Szumowski sam nie chce już kierować resortem. Mateusz Morawiecki zapewne przetrwa pogrom w PiS, ponieważ sam prezes jest zadowolony z jego pracy i dokonań. Są to na razie informacje nieoficjalne.

Zmiany mają nastąpić po wakacjach, chociaż nie jest wykluczone, że czystki w partii rozpoczną się wcześniej. Media podają, że wkrótce konkrety przedstawić na sam Jarosław Kaczyński.

Walka w PiS zaczyna wychodzić na światło dzienne. Brudziński z Szydło nienawidzą Morawieckiego. Nienawidzi go też Ziobro, ale jego nienawidzi ktoś inny. Tam po prostu jest wielka gra o interesy, o wpływy - opisał wewnętrzną sytuację w PiS Krzysztof Śmiszek. (SE.pl)

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze