18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostra decyzja

Wojsko wychodzi na ulice. Morawiecki wydał zarządzenie

26.10.2020  20:09
Wojsko wychodzi na ulice, pandemia COVID-19
Wojsko wychodzi na ulice, pandemia COVID-19 Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wojsko wychodzi na ulice! Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego już niedługo żołnierze Żandarmerii Wojskowej będą mieli nowe zadanie. To oni mają od teraz udzielać policji pomocy w zakresie ochrony w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Wojsko wychodzi na ulice - taka jest oficjalna decyzja premiera Mateusza Morawieckiego. Zarządzenie szefa rządu zostało opublikowane w Monitorze Polskim w poniedziałek 26 października. Dotyczy ono użycia sił Żandarmerii Wojskowej, która docelowo ma udzielać pomocy Policji w czasie zagrożenia pandemią koronawirusa.

COVID-19: Wojsko wychodzi na ulice

To zupełnie nowy poziom walki z COVID-19, na który nasze państwo do tej pory nie wchodziło aż tak odważnie. Niemniej, przerażający wzrost zachorowań z pewnością przynosi konieczność podejmowania odważnych decyzji.

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego

- czytamy.

Taka formuła, wsparcia Policji przez Żandarmerię Wojskową, była wykorzystywana przede wszystkim podczas świąt lub innych okazji, w których pojawiał się wzmożony ruch obywateli. Teraz sprawa jest jednak o wiele poważniejsza.

Osoby związane z rządem w oficjalnych postach uspokajają obywateli, przypominając, że podobne decyzje były podejmowane w czasie trwania pierwszej fali pandemii.

Wojsko na ulicach, mimo wszystko, wzbudza w Polakach pełną świadomość powagi koronawirusowej sytuacji. Miejmy nadzieję, że takie wsparcie nie będzie długo potrzebne i w końcu pandemia dobiegnie końca.

Czytaj także
Przeczytaj więcej