18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KO mówi SIO!

Wotum nieufności dla Szumowskiego!

Wojciech Kozicki
25.05.2020  11:35
Szumowski z wotum nieufności? Akcja opozycji komuś nie wyjdzie na zdrowie
Szumowski z wotum nieufności? Akcja opozycji komuś nie wyjdzie na zdrowie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Minister Szumowski walczy z koronawirusem, a Koalicja Obywatelska walczy z Szumowskim. Przedstawiciele opozycji na konferencji zapowiedzieli wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia. Domagają się także dymisji Zbigniewa Ziobry i Mariusza Kamińskiego.

Jeszcze rano minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił koniec noszenia maseczek, a później Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w ciągu dobry. Tymczasem Koalicja Obywatelska zaatakowała i na konferencji prasowej domagała się dymisji Szumowskiego, szefa służb Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Koniec Szumowskiego?

Barbara Nowacka oceniła, że Szumowski nie może być szefem resortu ze względu na szemrane interesy związane z zakupem maseczek. Stwierdziła, że „człowiek, który wybrał zabawę, nie powinien być ministrem”. Natomiast Adam Szłapka oskarżył Mariusza Kamińskiego o zastraszanie obywateli.

Lider PO Borys Budka powiedział, że wnioski o wotum nieufności składane będą „wobec najbardziej skompromitowanych ludzi tej władzy, którzy domykają układ zamknięty, pozwalający tym ministrom pozostać bezkarnymi"

Zgodnie z konstytucją Sejm może wyrazić ministrowi wotum nieufności. Wniosek o wyrażenie wotum nieufności może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności ministrowi większością głosów ustawowej liczby posłów – przypomina Polsat News.

 

logo Tu się dzieje