18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki powrót

WRACA NAUKA STACJONARNA. Rząd podjął decyzję

Bartłomiej Ciepielewski
28.04.2021  11:58
Rząd otwiera szkoły
Rząd otwiera szkoły Fot: Sharomka/Shutterstock

W wyniku poprawiającej się sytuacji pandemicznej rząd podjął decyzję o otwieraniu Polski przez cały przyszły miesiąc. Podczas środowej konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej. Dziwić może termin wyznaczony przez szefa resortu zdrowia.

W środę odbyła się konferencja prasowa rządu, na której premier Mateusz Morawiecki wraz z Adamem Niedzielskim przedstawił harmonogram otwierania kraju. Szczegółową rozpiskę można znaleźć klikając TUTAJ.

Powrót nauki stacjonarnej

Otwieranie szkół będzie przeprowadzane stopniowo. Od 4 maja do nauki stacjonarnej wrócą uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Minister podkreśla, że ważne jest, by sale były wietrzone oraz dezynfekowane, co pozwoli zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo.

Od 15 maja do nauki w trybie hybrydowym powrócą uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W placówkach obowiązywać będą zasady reżimu sanitarnego.

Do całkowitego przywrócenia nauki stacjonarnej dojdzie 29 maja. Termin może nieco dziwić, gdyż niewiele później rozpoczynają się wakacje.

Rząd po krótkiej próbie regionalizacji obostrzeń powrócił do luzowania restrykcji w skali ogólnokrajowej. Kolejne tygodnie pokażą czy takie rozwiązanie jest w pełni bezpieczne.

Czytaj także
Przeczytaj więcej