18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rządowe przecieki

Wracają MASECZKI NA DWORZE?!

28.09.2021  08:47
Maseczki na dworze powrócą
Maseczki na dworze powrócą Fot: Piotr Molecki/East News

Maseczki na dworze irytowały wielu Polaków. Konieczność zasłaniania ust i nosa kojarzy nam się z najgorszymi momentami pandemii koronawirusa. Czy już niedługo to przykre obostrzenie znów stanie się rzeczywistością?

Maseczki na dworze mogą do nas wrócić. Z uwagi na to, że pandemia koronawirusa rozkręca się na jesieni i nadchodzi czwarta fala naszych zmagań z patogenem, rząd może wrócić do dobrze znanych nam ograniczeń. Najnowsze przecieki mówią same za siebie.

Powrócą obowiązkowe maseczki na dworze?

W poniedziałek Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, w Popołudniowym Gościu Radia ZET mówił o ewentualnym powrocie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Pod koniec ubiegłego tygodnia notowano znacznie wzrosty zachorowań, sytuacja jest dynamiczna.

Jeżeli dużo będzie zakażeń. Zdania epidemiologów są podzielone. Niektórzy uważają, że to jest bez sensu, (inni) że powinniśmy to robić. Tak kiedyś było, że te maseczki w przestrzeni publicznej też były używane. Być może też tak będzie.

- tłumaczył w odpowiedzi na pytanie Joanny Komolki.

Możliwy jest również powrót do ograniczeń regionalnych i podział Polski na strefy. Najbardziej prawdopodobny jest zakaz zgromadzeń publicznych w powiatach, gdzie odsetki osób niezaszczepionych i nowych zakażeń koronawirusem są najwyższe.

Jak na razie w przestrzeni publicznej jesteśmy od maseczek wolni od 15 maja br. Wygląda na to, że czas brać naprawdę głęboki oddech, który będzie musiał nam wystarczyć na długie miesiące ograniczeń.

Na razie dalej nosimy maseczki w publicznych przestrzeniach zamkniętych, takich jak: kościoły, pociągi, galerie handlowe i sklepy spożywcze. Czy przyjdzie nam z rozrzewnieniem wspominać to jako moment... swobody? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej