18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyborcy wściekli

Głosy Polaków nieważne. Fatalna pomyłka na wyborach

13.10.2019  19:35
Głosy Polaków nieważne. Fatalna pomyłka na wyborach
Głosy Polaków nieważne. Fatalna pomyłka na wyborach Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Do okropnej pomyłki doszło w czasie wyborów we Wrocławiu. Obywatele oddali nieważne głosy - nie do końca z własnej winy, a dlatego, że wydano im złe karty.

Złe karty do głosowania dostali wyborcy z Wrocławia. Pomyłka dotyczy Obwodowej Komisji Wyborczej numer 282. Na szczęście fakt, że coś jest nie tak, zauważono stosunkowo szybko - dwie godziny po otwarciu lokalu.

Pierwsi wyborcy z Osobowic nie zauważyli, że ich karty do głosowania zawierają złe nazwiska. Głos na kandydatów do Senatu ze złego okręgu oddały 92 osoby. Wszystkie te głosy są nieważne.

Będą protesty?

To, że komisja wyborcza wydaje złe karty, zauważył około godziny 9 chcący oddać głos obywatel. Jak to jednak możliwe, że przez dwie godziny nikt tego nie zauważył?

Był to błąd w informatycznym systemie wsparcia organów wyborczych. Zostało w nim wyświetlone, że do tej konkretnej komisji powinny zostać dostarczone karty z okręgu numer siedem, zamiast z okręgu numer osiem

- mówi w rozmowie z TVN przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu paulina Dobrosz-Dzierżanowska.

Każdy wyborca, który oddał głos na wspomnianych, złych kartach, może złożyć protest wyborczy.

Czytaj także