18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielki bałagan

Głosy Polaków nieważne! Jak się zbuntują, wybory będzie trzeba powtórzyć

14.10.2019  15:11
Głosy Polaków nieważne! Jak się zbuntują, wybory będzie trzeba powtórzyć
Głosy Polaków nieważne! Jak się zbuntują, wybory będzie trzeba powtórzyć Fot: Piotr Hukalo/East News

Wyniki wyborów są już niemal znane - w Sejmie większość zdobywa Prawo i Sprawiedliwość, w Senacie opozycja. A jednak, możliwe, że głosowanie trzeba będzie powtórzyć.

Niedzielne wybory dobiegły końca, wyniki są już prawie policzone, ale Polskę może czekać rewolucja. Bardzo możliwe bowiem, że wybory - częściowo - zostaną powtórzone. Wszystko przez oburzającą pomyłkę, do jakiej doszło w niedzielę we Wrocławiu.

Przypomnijmy, w jednej z komisji obwodowych (nr. 282 we Wrocławiu) głosujący otrzymali karty głosowania do Senatu z innego okręgu! Dopiero około godziny 9 rano jeden z obywateli zauważył pomyłkę i zgłosił to komisji. Wtedy ta odbezpieczyła rezerwę kart i od tej pory głosowanie przebiegło już prawidłowo.

Wybory nieważne? PiS bez większości

Choć złe karty dostały zaledwie 92 osoby, mogą one zdecydować o powtórce wyborów w całym okręgu! Ich głosy okazały się nieważne i teraz mają prawo złożyć protest wyborczy  - jeśli to zrobią, głosowanie może być powtórzone.

Tymczasem PKW podała już wyniki dla 99,5 komisji obwodowych, z których wynika, że w Senacie PiS traci większość.

Przeczytaj więcej
Komentarze