18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trzaskowski triumfuje

Wśród tej grupy Andrzej Duda jest daleko w tyle. Miażdżący wynik

29.06.2020  12:31
Wśród tej grupy Andrzej Duda jest daleko w tyle. Miażdżący wynik
Wśród tej grupy Andrzej Duda jest daleko w tyle. Miażdżący wynik Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda przeskoczył przeciwników politycznych w I turze wyborów, ale i tak czeka go II tura z Rafałem Trzaskowskim. Co ciekawe, jest pewna grupa, w której obecnie urzędujący prezydent nie miałby szans na wygraną.

Andrzej Duda triumfuje w I turze wyborów prezydenckich. Jego poparcie w kolejnych podsumowaniach wczorajszego głosowania - wciąż rośnie.  Mimo to, są grupy, w których obecnie urzędujący prezydent nie miałby szans na wygraną.

Andrzej Duda przegrywa w jednej grupie

Jak wynika z sondażu Ipsos, przeprowadzonego dla TVN-u, Polsatu i TVP, wśród osób z wyższym wykształceniem triumfuje Rafał Trzaskowski. Wśród tej grupy na prezydenta Warszawy zagłosowałoby 41,3 proc. osób, a jedynie 25,7 proc. oddałoby głos na Andrzeja Dudę.

Sytuacja zupełnie inaczej wygląda wśród osób z wykształceniem podstawowym. W tej grupie Andrzej Duda ma miażdżąca przewagę. 69,4 proc. osób decyduje się na niego bez wahania. Tymczasem Rafał Trzaskowski może liczyć wyłącznie na 12,5 proc. poparcia.

Wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym również zwycięża Andrzej Duda, ale już wśród tych z wykształceniem średnim i pomaturalnym - również szala przechyla się na korzyść Rafała Trzaskowskiego. 

Pytanie, która grupa najbardziej tłumnie ruszy do urn w II turze?

Czytaj także
Przeczytaj więcej