18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyborcy PiS wkrótce dostaną zawału. Partia po cichu popiera LGBT?

29.09.2019  11:31
Wyborcy PiS wkrótce dostaną zawału. Partia po cichu popiera LGBT?
Wyborcy PiS wkrótce dostaną zawału. Partia po cichu popiera LGBT? Fot: Michal Wozniak/East News

Twardy elektorat i wyborcy PiS będą w szoku. Czego by nie mówiła partia rządząca, wszystko wskazuje na to, że poglądy poglądami, a życie życiem. Najbardziej konserwatywne ugrupowanie w kraju popiera LGBT?

Jarosław Kaczyński i jego partia dbają o to, by konserwatywni Polacy nie mieli na co narzekać. Regularnie pokazują, że nie akceptują liberalnych rozwiązań i stylu życia. Wygląda jednak na to, że poglądy to jedno, a polityka i korzyści - drugie. Czyżby PiS po cichu poparł LGBT?

To będzie szok dla wyborców, którzy głosują na partię po to, by "mieć spokój" ze związkami partnerskimi wszelkiego rodzaju w swoim otoczeniu. Brak akceptacji dla par jednopłciowych to w końcu zdecydowanie jedna z przykrych wizytówek partii rządzącej.

PiS i LGBT

Jednakże - co, kiedy korzyści polityczne zbiegną się z poglądami? Wszystko wskazuje na to, że PiS może mówić jedno, a robić drugie. Dokładnie to wynika z najnowszej nowelizacji, którą partia wprowadza.

Senat zajmie się uchwaloną 11 września przez Sejm nowelizacją ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz innych ustaw. Najważniejsze jest to, że projekt zakłada rozszerzenie zakresu oświadczeń majątkowych, składanych m.in. przez posłów, senatorów, Marszałka Sejmu i Senatu, premiera, wicemarszałków, prezesa NIK, ministrów, a także przez prezesów Naczelnego Sądu Administracyjnego, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego.

Nie brzmi podejrzanie? No to uważajcie - nowelizacja zakłada, że partnerzy żyjący w związkach partnerskich także będą musieli składać oświadczenia majątkowe. Dotyczy to również... ludzi żyjących w związkach jednopłciowych!

Himalaje hipokryzji? PiS nie zamierza wprowadzać ustawy o związkach partnerskich, to jednak nakłada na związki jednopłciowe obowiązki. Ciekawe, jak daleko to jeszcze zajdzie. Być może w ten sposób wyrażają początki swojego poparcia dla idei LGBT, a może po prostu chcą coś dla siebie ugrać.

Czytaj także