18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezła sprawa

Głosowałeś w wyborach 2020? Pieniądze już płyną

15.07.2020  13:46
Głosowałeś w wyborach 2020? Pieniądze już płyną
Głosowałeś w wyborach 2020? Pieniądze już płyną Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Wybory 2020 zapiszą się w historii jako niezwykle wyrównane oraz naznaczone rekordową frekwencją. Za samo pójście na wybory przysługują niektórym pewne pieniądze. Jak to możliwe? Już tłumaczymy. 

Wybory 2020 odznaczyły się na tle poprzednich niesamowicie wysoką frekwencją. Staje się ona gwarancją zarobku dla miejsc, w których na wybory poszła największa liczba mieszkańców.

Wybory 2020 i pieniądze dla gmin

Co prawda, sami mieszkańcy nie dostaną pieniędzy do ręki, ale miejsce ich zamieszkania będzie miało szansę mądrze rozdysponować swoją nagrodę. To wszystko w ramach konkursu „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo”, w ramach którego przyznane zostaną nagrody za wybory 2020. Pieniądze wypłaci zachodniopomorski urząd marszałkowski.

W naszym województwie od zawsze frekwencja była gorsza od średniej krajowej, ale cieszy to, że się coraz bardziej do niej zbliżamy i że jesteśmy coraz bardziej aktywni. Niewątpliwie do sukcesu gmin nadmorskich przyczynili się turyści, którzy odwiedzają nasze wybrzeże i serdecznie gratuluję włodarzom tych gmin za stworzenie warunków umożliwiających tak liczne głosowanie. Bardzo cieszy aktywność społeczności aglomeracji szczecińskiej. Na szczególne uznanie zasługuje rewelacyjny wynik tak niewielkiej Dobrej. Będę zachęcał, by te gminy stały się wzorem dla innych samorządów 

– powiedział Portalowi Samorządowemu marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Gminy, które zostaną tam nagrodzone za frekwencję, to: Szczecin, Kołobrzeg, Dobra Szczecińska i Dziwnów. Na jaką kwotę mogą liczyć? Okazuje się, że do tych samorządów trafi po 25 tys. złotych.

Gratulujemy!

Przeczytaj więcej
Komentarze