18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal

Wybory 2020: Miliony złotych wylądują w koszu. Rząd popełnił błąd

14.06.2020  19:06
Wybory 2020: Miliony złotych wylądują w koszu. Rząd popełnił błąd
Wybory 2020: Miliony złotych wylądują w koszu. Rząd popełnił błąd Fot: Lukasz Solski/East News

Wybory 2020 zmęczyły wszystkich, zanim się odbyły. Zostały przełożone na 28 czerwca, ale to nie oznacza, że zamieszanie z wyborami korespondencyjnymi oszczędzi nam nerwów. Przeciwnie, miliony złotych z kieszeni Polaków skończą w koszu na śmieci.

Wybory 2020 z całą pewnością przejdą do historii. Miały odbyć się 10 maja, ale wybuchła pandemia koronawirusa. Rządzący robili wszystko, by wybory i tak doszły do skutku. Postawiono na formę korespondencyjną, przygotowano się do niej wydając na to miliony złotych z kieszeni Polaków i co? Niestety, marnotrawstwo. 

Wybory 2020 odbędą się ostatecznie 28 czerwca, metodą tradycyjną. Na wybory korespondencyjne rząd przygotował specjalne pakiety wyborcze, które... teraz są bezużyteczne. Miliony naszych pieniędzy przepadną na zawsze.

Wybory 2020: Rząd zmarnuje miliony złotych

RMF FM dotarło do informacji, które jasno pokazują, że wszystkie przygotowane pakiety wyborcze, koperty itd. trafią na przemiał. Samo wydrukowanie kart wyborczych miało kosztować kraj ok. 5 mln złotych. 

Jeszcze na początku maja Jacek Sasin zapewniał, że pakiety przygotowane na wybory 10 maja zostaną wykorzystane. Tak się jednak nie stanie, gdyż Państwowa Komisja Wyborcza określiła niedawno wzory poszczególnych elementów pakietu wyborczego, które różnią się od tych przygotowanych z polecenia premiera na 10 maja.

Oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu ma datę dzienną głosowania - wcześniej tak nie było. Inaczej też została sformułowana instrukcja głosowania korespondencyjnego, a informacja na kopercie na kartę do głosowania ma inny układ graficzny

- podało RMF24.

Obecnie bezużyteczne poprzednie pakiety leżą w magazynach Poczty Polskiej. Żal za utraconymi milionami prawdopodobnie długo nie zostanie ukojony.

Czytaj także
Przeczytaj więcej