18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielkie zaskoczenie

Wybory 2020 potoczą się niespodziewanie? Duda przegrywa... z każdym!

20.06.2020  20:04
Wybory 2020 potoczą się niespodziewanie? Duda przegrywa... z każdym!
Wybory 2020 potoczą się niespodziewanie? Duda przegrywa... z każdym! Fot: Adrian Kumor/REPORTER

Wybory 2020 mają szansę na nietypowy przebieg. Na początku faworytem był Andrzej Duda, a teraz wychodzi na to, że prawie każdy ma szansę z nim wygrać.

Wybory 2020 mogą nas wszystkich porządnie zaskoczyć. Jak nigdy pokazują, że fortuna kołem się toczy. Kto był na szczycie na początku kampanii, teraz ma problemy. Andrzej Duda nie może być spokojny o swoje zwycięstwo.

Jeszcze w kwietniu wydawało się, że nic nie stanie Dudzie na drodze o reelekcję. Teraz sondaże pokazują, że z nadzieją na zwycięstwo w pierwszej turze może się właściwie pożegnać raz na zawsze. Natomiast w drugiej turze zagraża mu... każdy.

Wybory 2020 zaskoczą wszystkich

Nie tylko Rafał Trzaskowski ma szansę pokonać Andrzeja Dudę w drugiej turze. Z badań przeprowadzonych przez instytut Ipsos na zlecenie OKO.press jeszcze przed wyborczą debatą w TVP wynika, iż w drugiej turze obecny prezydent uzyskałby identyczny wynik, co Rafał Trzaskowski i Władysław Kosiniak-Kamysz (a więc również by nie zwyciężył), ale mniejszy niż Szymon Hołownia. 

Badani zostali zapytani, na kogo będą głosować w drugiej turze, jeśli znajdzie się w niej Andrzej Duda i jeden z trzech kandydatów: Hołownia, Trzaskowski lub Kosiniak-Kamysz? Padło na Szymona Hołownię, który dodatkowo kilka dni później świetnie zaprezentował się na debacie. 

Z przeprowadzany badań wynika, że Andrzej Duda podczas kampanii traci młody elektorat. Obecny prezydent zdobył tylko 19 proc. głosów dwudziestolatków, to znacznie mniej niż Trzaskowski i Hołownia. Z całą pewnością ataki na społeczność LGBT nie przysporzyły obecnemu prezydentowi sympatii. 

Przeczytaj więcej
Komentarze