18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W Belwederze szykują szlugi?

Wybory jednak były 10 maja? Mamy nowego prezydenta!

Wojciech Kozicki
28.05.2020  20:44
Wybory prezydenckie wygrał Stanisław Żółtek?
Wybory prezydenckie wygrał Stanisław Żółtek? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Kiedy wybory prezydenckie? Opozycja i rząd okładają się jak małpy kijami, a tymczasem coś im umknęło. Okazuje się, że głosowanie 10 maja tak naprawdę się odbyło i wygrał je Stanisław Żółtek. Czy w Belwederze szykują już szlugi?

Wybory prezydenckie odbyły się 10 maja. Tak przynajmniej twierdzi prawnik Tomasz Parol. Uważa, że zgodnie konstytucją, skoro wybory nie zostały formalnie odwołane, zorganizował je we własnym biurze. I to właśnie jego jednym głosem Stanisław Żółtek wygrał w pierwszej turze.

Wybory prezydenckie 10 maja BYŁY?

Ja obywatel Polski, Bartłomiej Tomasz Parol mieszkający w Polsce oraz posiadający czynne i bierne prawa wyborcze, działający w imieniu polskiego narodu, na mocy art. 1 Konstytucji RP, stanowiącego, że Polska jest naszym wspólnym, a więc i moim dobrem, w dniu 10.05.2020 podejmuję decyzję, którą teraz ogłaszam, o przeprowadzeniu wyborów prezydenta RP – ogłosił Parol w internecie.

Stanisław Żółtek prezydentem

Jak podaje „Wirtualna Polska”, Sąd Najwyższy musiał potraktować sprawę poważnie, bo otrzymał cztery protesty wyborcze i wniosek o uznanie wyboru Stanisława Żółtka na prezydenta RP. Wszystkie zostały pozostawione bez dalszego biegu, ale uzasadnienia w sprawie odrzucenia wniosku wciąż nie poznaliśmy.

Czy Żółtek jest nowym prezydentem? Rzecznik prasowy Państwowej Komisji Wyborczej Tomasz Grzelewski rozmowie z „Wyborczą” stwierdził, że „raczej nie”.

Teraz nawet największe autorytety wśród prawników mają problem z wyjaśnieniem chaosu, jaki powstał – pisze WP.pl.

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze