18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy do urn!

Jak głosować w niedzielnych wyborach? Podpowiadamy

10.05.2020  11:56
Jak głosować w niedzielnych wyborach? Podpowiadamy
Jak głosować w niedzielnych wyborach? Podpowiadamy Fot: Shutterstock

10 maja - święto demokracji, powszechne, równe, tajne i bezpośrednie wybory prezydenckie. Jak i gdzie głosować? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Dziś wielkie, polskie święto, przygotowywane od miesięcy wybory prezydenckie. Czy w Polsce zmieni się władza? Prezydentem pozostanie Andrzej Duda, czy stery przejmie jeden z jego kontrkandydatów? Wszystko zależy od nas.

Wybór nie jest prosty, ale głosowanie to banał. Podpowiadamy, jak oddać głos, by był ważny i byśmy poczuli, że mamy istotny wpływ na życie Polek i Polaków. A nie, stop...

Wybory - jak (nie) głosować?

Coś nam po drodze umknęło. Jarosław Kaczyński zarządził, że wyborów nie będzie, więc jak gdyby nigdy nic, po prostu ich nie ma. Co teraz?

Teraz nie sprawdzajcie, gdzie głosuje Wasz okręg, nie szukajcie w pośpiechu dowodu, nie sprawdzajcie skrzynek na listy w poszukiwaniu pakietów wyborczych. Zostańcie w domach, albo pójdźcie na spacer. Nie głosujcie, bo tak jakby, nie ma, na co i gdzie. Chyba że bardzo wam zależy... zawsze możecie wrzucić do skrzynki pocztowej wydrukowaną z internetu kartkę. Istnieje jednak obawa, że Waszych głosów nikt nie zliczy.

Kiedy będą wybory? Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale. Kiedyś może się wydarzą, a tymczasem, jeśli brakuje wam w tę piękną niedzielę postawienia krzyżyka, oddajcie głos w naszej sondzie...

Ps. Lista okręgów wyborczych:

Brak.

logo Tu się dzieje