18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

śmiać się czy płakać?

KORONAWYBORY rozpoczęte. Zakażony pracownik sortujący karty wyborcze

Emilia Waszczuk
01.05.2020  13:19
KORONAWYBORY rozpoczęte. Zakażony pracownik sortujący karty wyborcze
KORONAWYBORY rozpoczęte. Zakażony pracownik sortujący karty wyborcze Fot: Wojtek Laski/East News

Wybory prezydenckie i epidemia to dobre połączenie? Świetne! Jeszcze się nie zaczęły, a już zakażony jest jeden z przygotowujących je pracowników.

Kolejny dzień i kolejne wyborcze absurdy. Dalej nie wiadomo, czy wybory prezydenckie 10 maja się odbędą. Ustawa o głosowaniu kopertowym sprawdzana jest w Senacie, PiS bezprawnie drukuje pakiety wyborcze, które już zdążyły wyciec i jak się okazało - sporządzono je na zwykłych kartkach A4, a podrobić je mógłby pewnie pierwszy lepszy grafik amator.

PiS od tygodni przekonuje, że wybory korespondencyjne to idealny sposób, by głosować w czasie pandemii. Nie ważne, że nie będą tajne, równe, powszechne i bezpieczne. Nie, bezpieczne nie będą, bo karty do głosowania i tak musimy zanieść do urny, a wcześniej ktoś musi nam je dostarczyć. O tym, jakim absurdem jest głosowanie przygotowywane przez PiS, świadczyć może kolejny już "maleńki, nic nieznaczący problem".

Koronawirus już dopadł

Przygotowanie wyborów PiS zabrało PKW, przekazało Poczcie Polskiej. Wbrew temu co mówili, pakietów wyborczych nie drukuje Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, tylko prywatna firma. Prywatna firma pakiety też składa, a pilnowani są tak, że... nikt ich nie pilnuje. W środę jeden z pracowników zabrał ze sobą ten tajny (jak by się zdawać mogło) dokument do domu...

Teraz okazuje się, że inny pracownik, innej prywatnej firmy, pakującej pakiety wyborcze na zlecenie Poczty Polskiej, zakaził się koronawirusem. Jak podaje TVN24, chodzi o mężczyznę pracującego w EDC Expert Direct Communication w Piotrkowie Trybunalskiem.

Pracownik 28 kwietnia trafił do szpitala. Testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-COV-2. Wszyscy współpracownicy, z którymi mężczyzna miał kontakt, zostali poddani kwarantannie. Ilu ich jest - nie wiadomo.

Żeby było jeszcze śmieszniej, firma, z której 27 kwietnia wyniesiono karty do głosowania, to podwykonawca EDC Expert Communication z siedzibą w Wieliczce. Oznacza to, że Poczta Polska zleciła ECD druk i segregację pakietów wyborczych, a ci część pracy przekazali kolejnej firmie...

Przeczytaj więcej
Komentarze