18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gorąco

Duda pozywa Trzaskowskiego! JEST WOJNA

19.06.2020  11:19
RafałTrzaskowski pozwany przez Andrzeja Dudę
RafałTrzaskowski pozwany przez Andrzeja Dudę Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Sztab Andrzeja Dudy złożył w sądzie w Warszawie pozew przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu. Kandydat KO odwdzięczy się pięknym za nadobne?

Zapowiadany pozew w trybie wyborczym, przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu został złożony. W piątek sztab prezydenta Andrzeja Dudy przekazał go Sądowi Okręgowemu w Warszawie, a ten ma zaledwie 24 godziny na rozpatrzenie oskarżeń.

Po decyzji sądu obie strony sporu mają kolejne 24 godziny na ewentualną odpowiedź. Problem jak na razie w tym, że nie wiadomo, czego sprawa dotyczy.

Trzaskowski pozwany

O złożeniu pozwu poinformował media członek sztabu Dudy, Krzysztof Sobolewski. Polityk uparcie twierdzi, że chodzi o kłamstwo Trzaskowskiego wypowiedziane w czasie kampanii. Unika jednak wyjaśnień, o jakie słowa miałoby chodzić.

Chcemy powiedzieć, że złożyliśmy pozew w trybie wyborczym przeciwko panu Rafałowi Trzaskowskiemu, za jedną wypowiedzi, która padła w trakcie kampanii wyborczej - poinformował.

Domagamy się po pierwsze sprostowania tej nieprawdziwej informacji, kłamstwa, które wypowiedział na jednym z wieców wyborczych Rafał Trzaskowski, oraz opublikowania sprostowań w tych mediach, gdzie te słowa wybrzmiały z tego wiecu wyborczego - dodał.

O co Trzaskowski jest oskarżany, kandydat KO na prezydenta dowie się dopiero od sądu, lub w przypływie dobrej woli Andrzeja Dudy - jeśli jego sztab zdecyduje o przekazaniu odpowiednich dokumentów. - Jest tyle nieprawdziwych rzeczy, które zostały powiedziane przez Rafała Trzaskowskiego, niech teraz oni się głowią, o co nam chodzi - mówi Sobolewski. Tymczasem zastanawia jedno - czy teraz polityk KO i jego sztab zaczną szukać potencjalnie kłamliwych wypowiedzi Andrzeja Dudy i też pójdą z nimi do sądu?

Przeczytaj więcej
Komentarze