18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gorączka w PiS

Ważą się losy wyborów! Nagłe spotkanie na Nowogrodzkiej

Emilia Waszczuk
05.05.2020  18:25
Ważą się losy wyborów! Nagłe spotkanie na Nowogrodzkiej
Ważą się losy wyborów! Nagłe spotkanie na Nowogrodzkiej Fot: Piotr Molecki/East News

W polityce wrze. Nie wiadomo, czy wybory prezydenckie się odbędą. Siedzibę PiS po krótkim spotkaniu opuścił Jarosław Gowin. Zaraz później do Jarosława Kaczyńskiego zawitał Mateusz Morawiecki.

Kiedy będą wybory? Jak mamy głosować? Czy Sejm przyjmie ustawę o glosowaniu korespondencyjnym? Termin wyznaczony na wyłonienie nowego prezydenta już za kilka dni, a Polacy dalej nic nie wiedzą. We wtorek w siedzibie PiS pojawił się Jarosław Gowin. To miało być ostateczne spotkanie z szefem porozumienia. Ponoć jednak nic z tego...

Spotkanie zostało przerwane już po 40 minutach. W międzyczasie jeden z szefów Porozumienia nawoływał swych kolegów do głosowania za wyborami kopertowymi. Chwilę później rzeczniczka ugrupowania poinformowała o rozłamie w Porozumieniu!

Narada na Nowogrodzkiej

Po nieudanych rozmowach z Jarosławem Gowinem, na Nowogrodzkiej pojawił się Mateusz Morawiecki. Jak donosi TVN24, prezes Jarosław Kaczyński zwołał pilne zebranie. W siedzibie PiS ważą się losy wyborów. Partia ma w rękawie kolejnego Asa? A może skapitulują?

W siedzibie PiS pojawił się też europoseł Patryk Jaki. Polityk stwierdził, że bunt Porozumienia przeciw wyborom korespondencyjnym to "niszczenie zaufania, jakim obdarzyli ich wyborcy".

Czytaj także
Przeczytaj więcej