18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie się działo?

Wojna o władzę. Trzaskowski przywali ostro, Duda liczy na fart

22.06.2020  09:37
Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda w ostatnich dniach kampanii prezydenckiej
Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda w ostatnich dniach kampanii prezydenckiej Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Wybory już za kilka dni, kampania wyborcza wchodzi w fazę ostateczną. Liderzy - Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - mają zupełnie inne plany na zdobycie głosów.

Ostatnie dni przed wyborami, a polska polityka płonie. Najnowsze sondaże są coraz mniej optymistyczne dla Andrzeja Dudy, który nie ma szans na wygraną w pierwszej turze, a i w drugiej może spotkać go przykra niespodzianka. Tymczasem "Rzeczpospolita" donosi, jakie on i jego najmocniejszy rywal Rafał Trzaskowski, mają plany na końcówkę tygodnia.

Panowie nie będą mieli nawet chwili na odpoczynek. Andrzej Duda zdaje się być człowiekiem wielkiej wiary, bowiem mimo coraz gorszych sondaży, ciągle wierzy w wygraną już 28 czerwca. Z takim nastawieniem wchodzi w ostatnie dni kampanii.

Trump pomoże?

Andrzej Duda tuż przed wyborami opuści Polskę i poleci do USA, gdzie spotkać ma się z Donaldem Trumpem. O jego wizycie w Waszyngtonie mówi cały świat. Dlaczego? Bo - po pierwsze - wybiera się tam w środku pandemii, po drugie, w ostatnim czasie zasłynął homofobią i jego przyjazdowi do Ameryki sprzeciwiają się najważniejsi współpracownicy Trumpa.

Duda i jego sztabowcy nie zamierzają wystosowywać ciężkich dział i w ostatnich dniach obiecywać Polakom kolejnych plusów. Jak podaje "RZ", liczą na to, że Trump wstawi się za prezydentem, a Polacy dzięki wizycie w USA uwierzą w wielkość Dudy i dadzą mu drugą kadencję już w pierwszej turze.

Trzaskowski na ostro

Zupełnie inny plan mają Rafał Trzaskowski i jego sztab. Już od poniedziałku, do końca tygodnia, planują przedstawiać "raport o stanie państwa". Codziennie chcą podnosić temat innego ważnego społecznie zagadnienia. W poniedziałek będą mówić o pracy i bezpieczeństwie pracy. Trzaskowski spotka się tego dnia z przedstawicielami związków zawodowych.

W weekend Rafał Trzaskowski ogłosił też swoją nową i jednocześnie szokującą  wyborczą propozycję. Obiecał, że jeśli wygra wybory, stworzy "komisję wyrównywania krzywd". Zgłosić się do niej będzie mógł każdy Polak, który przez ostatnich pięć lat poczuł się pokrzywdzony przez rządy PiS.