18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

no to wojna

Trzaskowski rozgromił Dudę? Pokazał mu, ile potrafi

09.06.2020  15:10
Rafał Trzaskowski zebrał ponad 1,6mln podpisów
Rafał Trzaskowski zebrał ponad 1,6mln podpisów Fot: Mateusz Jagielski/East News

Kto zostanie nowym prezydentem Polski? Nie wiadomo. Na polskiej scenie politycznej dzieją się wielkie przetasowania, a wejście do gry Rafała Trzaskowskiego ostro zamieszało. W 6 dni zebrał 3/4 podpisów gromadzonych przez Dudę przez miesiąc!

W poniedziałek po południu informowaliśmy, że Rafał Trzaskowski najpewniej przekroczy liczbę miliona podpisów poparcia. We wtorek okazało się, że milion to dla tego pana za mało, pobił rekord, o jakim nikomu się nawet nie śniło.

Nowa data wyborów i kalendarz wyborczy dały Trzaskowskiemu zaledwie 6 dni na zebranie 100 000 podpisów od obywateli. Bez nich nie mógłby zarejestrować swojej kandydatury. Dla porównania - jego przeciwnicy mieli na zebranie tej samej liczby aż miesiąc.

Trzaskowski i ponad 1,6 mln podpisów

Liczba, którą ogłosił Rafał Trzaskowski tuż przed złożeniem podpisów w PKW, powala. Polityk przed południem informował o 1,6 miliona głosów obywateli. Ale to też zaokrąglenie... w dół. Na listach poparcia dla Trzaskowskiego swoje dane zostawiło aż 1622 868 osób.

Widząc tę energię, tych tysiące ludzi mogę powiedzieć, że czym więcej będzie kłód rzucanych nam pod nogi, tym będziemy silniejsi

- powiedział Trzaskowski przed PKW.

Warto zagłosować na zmianę, na silnego prezydenta, który będzie patrzył władzy na ręce i na wspólną Polskę, budowanie wspólnoty, opartej na zaufaniu, na cierpliwości, na uczciwości i przede wszystkim na uśmiechu - dodał.

Prezydent Warszawy i może przyszły prezydent Polski, podziękował za wsparcie także w mediach społecznościowych. Zapowiedział również dalszą walkę.

Ponad 1,6 mln podpisów. W 6 dni. Brak mi słów, więc powiem tylko: DZIĘKUJĘ! Przed nami kolejny etap, więc cały czas proszę o Wasze wsparcie. Ruszamy do dalszej pracy! - napisał na Twitterze.

Przeczytaj więcej
Komentarze