Ostra wypowiedź

Wybory sfałszowane? Wałęsa ostro oskarża Dudę!

Wojciech Kozicki
31.07.2020  10:59
Wałęsa kontra Duda - kto ma rację?
Wałęsa kontra Duda - kto ma rację? Fot: Facebook/WP Wiadomości

Lech Wałęsa znowu w akcji. Tym razem skomentował wybory prezydenckie w Polsce i ujawnił, czy pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy. Ta wypowiedź z pewnością nie zadowoli sympatyków PiS i obecnej głowy państwa.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się 6 sierpnia w Sejmie. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10 na sali plenarnej. Na pewno nie pojawi się na niej były prezydent Polski Lech Wałęsa. W rozmowie z „Wirtualną Polską” zapewnił, że nie byłby w stanie podać Dudzie ręki „z powodu oszustwa wyborczego”.

Lech Wałęsa kontra Andrzej Duda

Lech Wałęsa przy okazji skrytykował też Rafała Trzaskowskiego za spotkanie z Andrzejem Dudą.

Dziwię się Rafałowi Trzaskowskiemu, że poszedł do Pałacu Prezydenckiego. To błąd. Nie można spotykać się, podawać ręki komuś, kto dopuścił się oszustwa - oburzył się Lech Wałęsa. (WP.pl)

Lech Wałęsa nie będzie jednym politykiem, który zbojkotuje zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Media przypominają, że na uroczystości nie pojawią się również niezrzeszony senator Wadim Tyszkiewicz i były szef MSZ Radosław Sikorski.

Andrzej Duda wygrał metodami postsowieckimi, przy użyciu aparatu i funduszy państwa, kłamstwem i antysemityzmem w sprostytuowanej TVP oraz oszustw wyborczych, np. w domach opieki społecznej. Nie wierzę też, aby dochował drugiej przysięgi na konstytucję, którą wielokrotnie złamał. Nie chcę tego żyrować i dlatego z zaproszenia nie skorzystam - napisał Sikorski na Twitterze.

 

Czytaj także