18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

epidemia decyduje

Wybory tylko korespondencyjne? Szumowski zabrał głos

18.06.2020  09:43
Łukasz Szumowski zapowiada wybory korespondencyjne
Łukasz Szumowski zapowiada wybory korespondencyjne Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Epidemia koronawirusa rozkręca się w Polsce, a za troszkę ponad tydzień wybory. Czy PiS dopnie swego i Polacy głosować będą jedynie korespondencyjnie?

Ministerstwo Zdrowia i cały rząd świetnie radzą sobie z epidemią koronawirusa, więc ta w Polsce dopiero się rozkręca. W czerwcu mamy więcej przypadków, niż było w maju i kwietniu, gdy w kraju panowały ograniczenia. Czy to oznacza, że czekają nas wybory jedynie korespondencyjne?

Codziennie odnotowywane są nowe ogniska koronawirusa, a to oznacza, że chyba jednak mamy problem z transmisją poziomą - nie wiadomo, kto go przenosi, więc wszyscy są w niebezpieczeństwie. Teraz PKW musi zdecydować, gdzie otworzy lokale wyborcze, a komu dostarczy karty do głosowania pocztą. Głos w sprawie już zabrał Łukasz Szumowski.

Rekomendacje ministra zdrowia

Szumowski pojawił się w czwartek w Programie I Polskiego Radia gdzie zapowiedział, że część Polaków będzie zmuszona głosować "zdalnie". Swoje dokładne rekomendacje w tej sprawie przedstawi oficjalnie w piątek. Już teraz wie jednak, że część z nas do urn nie pójdzie.

W piątek będę mógł podać rekomendacje dla PKW ws. głosowania korespondencyjnego - zapowiedział. - Będą to pojedyncze gminy. Te, które mają najwięcej wolnego wirusa, czyli osób, które są chore i które mają najwyższą zapadalność - dodał.

Szumowski zapowiada też, że jeszcze długo nie pozbędziemy się epidemii z Polski.

Wiem, że są ogniska, wiem, że te ogniska będą się pojawiały - powiedział. - Tak będziemy jeszcze żyli do końca roku, albo do wiosny, do lata - oznajmił.

Przeczytaj więcej
Komentarze