18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trump przegra?

Wybory w USA. Szok w sondażach!

Wojciech Kozicki
16.07.2020  11:01
Wybory w USA - Donald Trump opuści Biały Dom?
Wybory w USA - Donald Trump opuści Biały Dom? Fot: Facebook/GoStore

Wybory prezydenckie w Polsce zakończyły się, a Andrzej Duda roztrzaskał przeciwnika. To jednak nie koniec politycznych emocji, bo lada moment prezydenta będą wybierać Amerykanie. Pojawiły się pierwsze sondaże i okazuje się, że Donald Trump być może będzie musiał wyprowadzić się z Białego Domu.

Jak kilkukrotnie potwierdził Donald Trump, Andrzej Duda ma przyjaciela w Białym Domu. Okazuje się jednak, że wkrótce może tam zamieszkać ktoś znacznie mniej przychylny polskiej głowie państwa. Wybory prezydenckie 2020 w USA może wygrać Joe Biden, co potwierdzają kolejne sondaże.

Wybory prezydenckie 2020 w USA - Trum czy Biden?

Eksperci z Uniwersytetu Quinnipiac w Hamden w stanie Connecticut w dniach 9-13 lipca przeprowadzili nowy sondaż. Okazuje się, że zaufanie do Donalda Trumpa zaczyna spadać. Na pytanie dotyczące "szczerości" kandydatów zyskał on 36 punktów procentowych, a jego główny rywal Joe Biden aż 46. Zaledwie 38% ankietowanych uważa, że Trump skutecznie radzi sobie w sytuacjach kryzysowych. Aż 57% ankietowanych twierdzi, że w sytuacjach kryzowych lepiej poradziłby sobie jego rywal.

Aż 53% ankietowanych nie zgadza się z decyzjami ekonomicznymi Trumpa. Co ciekawe, sondaż wykonany na zlecenie NBC News i The Wall Street Journal pokazuje, że aż 54% Amerykanów popiera politykę gospodarczą Trumpa.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 16 listopada. Jak na razie Joe Biden w sondażach wysunął się znacząco na prowadzenie (50 do 45). Uśredniając, od ostatniego badania Trump stracił 15 punktów. ”Gazeta Prawna” pisze nawet, że blondwłosy polityk może przegrać nawet w konserwatywnym Teksasie. Media zwracają uwagę, że społeczeństwo zarzuca Trumpowi m.in. brak przywództwa podczas epidemii koronawirusa.

Stan Samotnej Gwiazdy, największy i najbardziej niezależny, ostoja tradycyjnych wartości i bastion amerykańskiego konserwatyzmu, rządzony jeszcze niedawno przez gubernatorów w kowbojskich butach George’a W. Busha i Ricka Perry’ego, po raz ostatni głosował na demokratę w wyborach prezydenckich w 1976 roku – przypomina Gazeta Prawna.

Trump chyba zdaje sobie sprawę, że jego kampania wyborcza nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Brad Parscale, który zapewnił mu zwycięstwo w 2016 roku, nie jest już szefem jego kampanii. Zastąpił go wieloletni działacz Partii Republikańskiej Bill Stepien.