18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowy sondaż

Wybory za chwilę, LIDER JEST TYLKO JEDEN. Miażdży konkurencję

25.06.2020  16:31
Sondaż. Duda wygra wybory?
Sondaż. Duda wygra wybory? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wybory prezydenckie już 28 czerwca -  czy uda się wyłonić głowę państwa w pierwszej turze? Zdania są podzielone. Najnowszy sondaż wskazuje lidera.

Nowy sondaż instytutu Pollster dla "Super Expressu" nie pozostawia złudzeń - w walce o fotel prezydencki liczy się tylko dwóch kandydatów. A jeden z nich zdecydowanie wygrywa wśród obywateli.

Andrzej Duda pozostawia konkurencję daleko w tyle. Prezydent i kandydat na prezydenta w jednym wierzy, że uda mu się pokonać pozostałych śmiałków już w pierwszym głosowaniu. Podobne nadzieje mają jego koledzy i wyborcy. Czy się uda?

Duda liderem

Sondaże nie dają mu wygranej w pierwszym rozdaniu. Według badania Pollster, 28 czerwca Duda  może liczyć na 41,27 procent głosów. Będzie więc potrzebna druga tura, w której zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim - 30,3 proc.

Pozostali kandydaci otrzymują:

  • Szymon Hołownia - 10,74 proc., 
  • Krzysztof Bosak - 7,23 proc.,
  • Władysław Kosiniak-Kamysz - 5,81 proc.,
  • Robert Biedroń - 3,35 proc.
  • 1,3 proc. badanych wyraziło chęć głosowania na innych kandydatów.

Jak rozstrzygnie się druga tura? Tego Pollster dla SE nie zbadał. W środę opublikowano za to wyniki badania IPSOS dla Oko.press. To pierwszy sondaż, w którym Rafał Trzaskowski zdecydowanie wygrywa 12 lipca z Andrzejem Dudą.

Czytaj także