18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko jawne

Wyciekł tajny plan PiS. Tak Duda pokona Trzaskowskiego?

01.07.2020  19:35
Wyciekł tajny plan PiS. Tak Duda pokona Trzaskowskiego?
Wyciekł tajny plan PiS. Tak Duda pokona Trzaskowskiego? Fot: Jakub Kaminski/East News

Andrzej Duda ma pozyskać nowych wyborców dzięki tajnemu planowi PiS. Strategia jest przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. To faktycznie sprawi, że obecnie urzędujący prezydent pokona Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów?

Andrzej Duda ma zwyciężyć w drugiej turze dzięki dokładnej strategii stworzonej przez PiS. Tajny plan wyciekł jednak tuż przed 12 lipca. Czyżby faktycznie sprawiło to, że Rafał Trzaskowski pożegna się z marzeniami o prezydenturze?

Andrzej Duda ruszył w Polskę, by pozyskać wyborców jeszcze przed rozpoczęciem drugiej tury. W tym samym czasie nie widać i nie słychać Jarosława Kaczyńskiego. Czy to oznacza, że lider partii rządzącej Dudy nie popiera? Skąd!

Andrzej Duda wygra dzięki strategii PiS?

To właśnie jest przemyślana strategia, która sprawdziła się 5 lat temu. Tak samo Janusz Korwin-Mikke wszedł do szafy i m.in. dzięki temu Krzysztof Bosak miał bardzo wysoki wynik w wyborach prezydenckich. Jarosław Kaczyński również planuje pozostać w cieniu.

Jarosław Kaczyński w kampanię przed pierwszą turą zaangażował się mocno tylko raz. Było to na kilka dni przed wyborami, kiedy Andrzej Duda poleciał spotkać się z Trumpem, a w tym czasie prezes był na konwencji młodych działaczy PiS w Lublinie. Mówiąc łagodnie, ta polityczna impreza nie przyniosła oczekiwanego efektu…

– usłyszeli dziennikarze Super Expressu od ważnego polityka PiS.

Walczymy w drugiej turze o nowych wyborców, ceniących sobie umiar, dystans, a nasz prezes ma wizerunek polityka dość radykalnego, który świetnie mobilizuje nasz twardy elektorat, ale już niekoniecznie zmobilizuje wyborców Bosaka, Hołowni, czy Kosiniaka-Kamysza. Stąd nie będzie zbytniej aktywności prezesa przed drugą turą

– zaznacza tajemniczy rozmówca.

O niezmiennie wysokiej pozycji lidera ugrupowania, świadczą wymowne wypowiedzi jego członków.

Prezes jest architektem naszych sukcesów i będzie architektem sukcesu Andrzeja Dudy. Prezes pracuje. I dla niektórych jak prezes jest, to jest niedobrze, jak go nie ma to jest niedobrze, jak mówi to jest niedobrze, jak milczy to też jest niedobrze. I zawsze będzie krytykowany bez względu na to, co by nie robił

– komentuje SE.pl były marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Ciekawe, czy po wyborach lider PiS skusi się na równie dosadny komentarz, co lider Konfederacji? W szafie do głowy przychodzi najwięcej pomysłów - nie zawsze trafnych. 

Przeczytaj więcej
Komentarze