18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybory będą sfałszowane?! Wyciekły karty do głosowania!

Emilia Waszczuk
30.04.2020  11:12
Wybory będą sfałszowane?! Wyciekły karty do głosowania!
Wybory będą sfałszowane?! Wyciekły karty do głosowania! Fot: Planeta.pl

Rząd PiS w szalonym tempie, wbrew prawu zmienia kodeks wyborczy i przygotowuje kopertowe wybory prezydenckie. W czwartek napotkali kolejny problem. Wyciekły im ważne dokumenty.

Gigantyczny skandal wyborczy! PiS drukuje karty do głosowania korespondencyjnego, choć prawo im na to nie pozwala (ustawa jeszcze nie weszła w życie i nie wiadomo czy wejdzie). Co więcej, na polecenie partii drukiem zajmuje się prywatna firma. Teraz okazuje się, że ściśle kontrolowany (potencjalnie) dokument, wydostał się na zewnątrz.

Jeden z kandydatów na prezydenta - Stanisław Żółtek - w środę pokazał na konferencji prasowej w Krakowie wzór karty do głosowania! Mężczyzna zapewnia, że dostał dokument od pracownika podkrakowskiej firmy. Zapewnia też, że właśnie na takich kartach Polacy mają oddać swoje głosy 10 maja.

Skandal wyborczy

W pakiecie znalazła się karta do głosowania z pieczęcią, oświadczenie o głosowaniu, dodatkowa koperta zwrotna i mała koperta do głosowania. W oświadczeniu jest miejsce na dane - w tym imię, nazwisko, PESEL i miejsce zamieszkania.

Co ciekawe, pocztowcy druki mieli otrzymać dopiero w środę wieczorem. Wcześniej nikt nie wiedział w Poczcie Polskiej, jak wyglądają. Początkowo Poczta nie chciała sprawy komentować.

Poczta Polska informuje, iż nie może odnieść się do tematu, ponieważ nie wiemy, co dokładnie prezentował podczas konferencji kandydat na prezydenta, pan Stanisław Żółtek

- poinformowała Justyna Siwek, rzeczniczka spółki dla "Faktu".

W końcu jednak przyznali, że doszło do wycieku. Jak informuje RMF, sprawę zgłosili już ABW. Jak się okazuje, pakiet wyborczy został wyniesiony przez pracownika z firmy, w której te są pakowane.