18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zdrajcy chowajcie się

Kaczyński zobaczył wyniki i się wkurzył: "zasługujemy na więcej!"

Emilia Waszczuk
13.10.2019  21:21
Kaczyński zobaczył wyniki i się wkurzył: "zasługujemy na więcej!"
Kaczyński zobaczył wyniki i się wkurzył: "zasługujemy na więcej!" Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wybory parlamentarne zakończone. Oficjalne wyniki dostaniemy najpewniej we wtorek, ale już chwilę po zamknięciu komisji wyborczych poznaliśmy wynik sondażu Exit Poll.

Według sondażu Exit Poll, do Sejmu wchodzi pięć klubów wyborczych, najwięcej głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Zdaje się jednak, że zwycięstwo nie dało satysfakcji prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Kaczyński ma pretensje

Zaraz po ogłoszeniu wyników, prezes najsilniejszej partii w Polsce stanął przed zebranymi w sztabie PiS i kamerami, i z lekko kwaśną miną przemówił.

Mamy zwycięstwo i bardzo się z tego cieszymy, ale pamiętajcie - to są tylko badania, to nie jest jeszcze zwycięstwo ostateczne, ale mimo wszystko mamy powody do radości, bo mimo tego potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się jednak utrzyma

- mówił chwilę po godzinie 21.

Później były już pretensje. Do kogo? Do Polaków, bo oddali złe głosy.

Otrzymaliśmy dużo, zasługujemy na więcej

- grzmiał Kaczyński.

Czeka nas refleksja nad tym co się udało i nad tym co spowodowało, że pewna część społeczeństwa uznała, że nie należy nas popierać - powiedział.

Według wstępnych prognoz, PiS zaufało 43,6 procent głosujących, czyli około 7-8 milionów Polaków.

Przeczytaj więcej
Komentarze