18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KO przez nokaut

Schetyna komentuje wyniki wyborów. Procenty zaszkodziły?

14.10.2019  11:48
Grzegorz Schetyna komentuje wyniki wyborów - dla niego to może być dopiero początek porażki
Grzegorz Schetyna komentuje wyniki wyborów - dla niego to może być dopiero początek porażki Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Końcowe wyniki wyborów wciąż nie są znane, ale Grzegorz Schetyna już zapewne zna swoją przyszłość jako (nie) szef Platformy Obywatelskiej. Miało być zwycięstwo, zaoranie PiS, a tymczasem jest seria porażek i Koalicja Obywatelska dostała manto jak Esmeralda Godlewska na Fame MMA. Jednak lider partii zamierza walczyć dalej.

Grzegorz Schetyna patrzy na wyniki wyborów, ale niekoniecznie widzi, co oznaczają. Już w czasie wieczoru wyborczego ogłosił, że „będą gotowi na wybory prezydenckie” i jest pewien, że jego ugrupowanie je wygra. Zaapelował, by te słowa traktować jako obietnicę.

Schetyna to człowiek wielkiej wiary, mogący pochwalić się bogatą wyobraźnią. Wciąż wierzy w zwycięstwo w Senacie, chociaż logo KO okazało się w tym wypadku proszeniem się o brutalny nokaut (KO), bo wprowadzało wyborców w błąd. Polityk zapowiedział już dalsze jednoczenie opozycji w Sejmie i Senacie. Zapewnił także, że „nie będzie Budapesztu w Warszawie”.

Dlaczego Koalicja Obywatelska przegrała? Miała przecież w swoich szeregach takie osobowości jak Jachira, Lubnauer, Gajewska i Zimoch! Obiecywała wyborcom rozdawanie pieniędzy i złote góry! A jednak, jakimś cudem została zaorana przez PiS jak pole. Schetyna uważa, że walka była nierówna i nieuczciwa, prowadzono ją bez zasad. Jego zdaniem przeciwnik stosował nieuczciwe metody.

Czy Schetyna po tej (kolejnej) porażce będzie dalej mile widziany w Platformie Obywatelskiej? Co prawda zapowiedział przyszłe zwycięstwa ze swoim ugrupowaniem, ale nie powiedział z którym...

W internecie pojawiły się już sugestie, by Grzegorz Schetyna jako swojego politycznego doradcę zatrudnił Ryszarda Petru. Może nie podpowie mu jak być świetnym parlamentarzystą i przywódcą partii, ale wie jak zgrabnie wycofać się z polityki, by nie robić sobie więcej wstydu.

logo Tu się dzieje