18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

Wyobrażacie sobie PiS bez Kaczyńskiego? Polacy wskazali następce

04.10.2019  11:30
Wyobrażacie sobie PiS bez Kaczyńskiego? Polacy wskazali następce
Wyobrażacie sobie PiS bez Kaczyńskiego? Polacy wskazali następce Fot: Tomasz Kudala/REPORTER

Czy PiS bez Jarosława Kaczyńskiego w ogóle może istnieć? Polacy wskazali, kto ich zdaniem mógłby zastąpić polityka na stanowisku prezesa partii. 

PiS i Jarosław Kaczyński to w naszych głowach jedno. Prezes partii jest tak charakterystyczny i tak skutecznie pociągnął ją do zwycięstwa, że ciężko sobie ich nawzajem nie kojarzyć. Lata jednak mijają, a starość to nie radość - jak mówi porzekadło. Czy wyobrażacie sobie, że ktoś mógłby Kaczyńskiego zastąpić?

Jarosław ma już 70 lat i chociaż nie zdradza większych oznak zmęczenia, to każdy z tyłu głowy dopuszcza do siebie myśl, że w końcu przejdzie on na polityczną emeryturę. Co jednak wtedy z jego partią?

Następca Jarosława Kaczyńskiego będzie miał ciężkie zadanie

Portal o2 zapytał Polaków, kogo widzą w roli następcy obecnego prezesa PiS. Z badania przeprowadzonego na platformie Adriana wynika, że przyszłym szefem Prawa i Sprawiedliwości może zostać... obecny premier Mateusz Morawiecki.

Uważacie, że ma on na tyle charyzmy, żeby utrzymać sukcesy Kaczyńskiego na tak samo wysokim poziomie? Kolejnymi potencjalnymi kandydatami na szefa, są: Beata Szydło, Joachim Brudziński i Zbigniew Ziobro. 

Warto jednak zaznaczyć, że aż 88 proc. badanych nie wyobraża sobie na tym stanowisku nikogo, poza Kaczyńskim. Oznacza to, że jego następca będzie miał naprawdę bardzo trudne zadanie.

Przeczytaj więcej
Komentarze