18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

Wyobrażacie sobie PiS bez Kaczyńskiego? Polacy wskazali następce

04.10.2019  11:30
Wyobrażacie sobie PiS bez Kaczyńskiego? Polacy wskazali następce
Wyobrażacie sobie PiS bez Kaczyńskiego? Polacy wskazali następce Fot: Tomasz Kudala/REPORTER

Czy PiS bez Jarosława Kaczyńskiego w ogóle może istnieć? Polacy wskazali, kto ich zdaniem mógłby zastąpić polityka na stanowisku prezesa partii. 

PiS i Jarosław Kaczyński to w naszych głowach jedno. Prezes partii jest tak charakterystyczny i tak skutecznie pociągnął ją do zwycięstwa, że ciężko sobie ich nawzajem nie kojarzyć. Lata jednak mijają, a starość to nie radość - jak mówi porzekadło. Czy wyobrażacie sobie, że ktoś mógłby Kaczyńskiego zastąpić?

Jarosław ma już 70 lat i chociaż nie zdradza większych oznak zmęczenia, to każdy z tyłu głowy dopuszcza do siebie myśl, że w końcu przejdzie on na polityczną emeryturę. Co jednak wtedy z jego partią?

Następca Jarosława Kaczyńskiego będzie miał ciężkie zadanie

Portal o2 zapytał Polaków, kogo widzą w roli następcy obecnego prezesa PiS. Z badania przeprowadzonego na platformie Adriana wynika, że przyszłym szefem Prawa i Sprawiedliwości może zostać... obecny premier Mateusz Morawiecki.

Uważacie, że ma on na tyle charyzmy, żeby utrzymać sukcesy Kaczyńskiego na tak samo wysokim poziomie? Kolejnymi potencjalnymi kandydatami na szefa, są: Beata Szydło, Joachim Brudziński i Zbigniew Ziobro. 

Warto jednak zaznaczyć, że aż 88 proc. badanych nie wyobraża sobie na tym stanowisku nikogo, poza Kaczyńskim. Oznacza to, że jego następca będzie miał naprawdę bardzo trudne zadanie.