18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje o kolizji

Wypadek SOP, wjechali w rodzinę z dziećmi. "Coś huknęło"

Wojciech Kozicki
15.06.2020  10:17
Kolejny wypadek SOP - nowe informacje o kolizji drogowej
Kolejny wypadek SOP - nowe informacje o kolizji drogowej Fot: Twitter/Dariusz Joński

Kampania wyborcza trwa, nabiera rozpędu, a wyborcy najwyraźniej stoją niektórym na drodze do Belwederu. W weekend media napisały, że wydarzył się kolejny wypadek drogowy z udziałem SOP. Zawiedli funkcjonariusze z kolumny prezydenckiej? Jak było naprawdę?

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa (SOP) rozbijają się po Polsce… dosłownie. W sobotę media poinformowały, że funkcjonariusze, którzy zabezpieczali kampanię prezydenta Andrzeja Dudy, staranowali samochód polskiej rodziny jadącej na wycieczkę. Pojawiły się sprzeczne informacje na temat wypadku, ale głos w sprawie zabrali w końcu sami poszkodowani.

Wypadek SOP. Gdzie był Andrzej Duda?

Coś huknęło, szarpnęło, a sekundę później auto jadącej na wycieczkę rodziny wbiło się w przydrożną barierkę. Oszołomiony pan Michał odwrócił się, żeby sprawdzić, co z dziećmi. Na całe szczęście były całe! Walnął w nich gnający pirat drogowy w srebrnym busie – opisuje wypadek Fakt.pl

Jak donosi Fakt.pl, samochód SOP uderzył w auto małżeństwa z Wadowic jadącego z dwójką dzieci. Gdy doszło do kolizji, jechali akurat trasą w okolicy wsi Folwark, gdy nagle z potworną siłą przygrzmocił w nich pojazd SOP.

Gdy skręcałem w lewo, poczuliśmy silne uderzenie w tył samochodu.Wyglądało to groźnie, ale na szczęście nic nam się nie stało – relacjonował pan Michał. (Fakt.pl)

Kara dla kierowcy SOP

Portal podaje, że kierowca SOP, który spowodował wypadek, dostał 300 zł mandatu i 6 punktów karnych. Okazało się również, że samochód nawet nie był w kolumnie ochraniającej prezydenta, a było to auto techniczne zabezpieczające prezydenta podczas kampanii. W momencie wypadku prezydenta podróżował "dudabusem" jadącym do Głogówka.

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej