18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oczadział? Grozi nawet swoim!

Kaczyński mówi o wyborach i wojnie domowej!

Wojciech Kozicki
26.02.2021  09:46
Jarosław Kaczyński grozi nie tylko opozycji, ale także swoim politycznym sojusznikom
Jarosław Kaczyński grozi nie tylko opozycji, ale także swoim politycznym sojusznikom Fot: Mariusz Gaczynski/East News

Trwa kryzys w Zjednoczonej Prawicy i walka o władzę w Porozumieniu. W końcu głos w sprawie zabrał sam Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wspomniał o rządzie mniejszościowym i nadchodzących nowych wyborach. Co szykuje imperator z Żoliborza? Ten wywiad może budzić obawy po obu stronach politycznej barykady.

Jarosław Kaczyński i mocny wywiad dla PAP. Prezes PiS zagrzmiał, że kto próbuje dzisiaj rozbijać obóz Zjednoczonej Prawicy, działa przeciwko Polsce, przeciw polskiej rodzinie i polskim wartościom. Dodał też, że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą, która możliwa jest jedynie, gdy polska prawica będzie zjednoczona. Osoby działające przeciw tej idei, „po prostu szkodzą”.

Jarosław Kaczyński komentuje problemy Zjednoczonej Prawicy

Co Jarosław Kaczyński sądzi o nieporozumieniu w Porozumieniu Gowina? Jego zdaniem jest to „smutne zjawisko”, gdzie dominują motywy czysto partykularne i osobiste.

Chodzi o przyszłość naszego kraju i w wymiarze kilkuletnim, ma to oczywiście związek z kolejnymi wyborami, ale także w wymiarze, który odnosi się do uniknięcia nieszczęścia. Polska jest dzisiaj w sytuacji bardzo trudnej ze względu na pandemię. Jednocześnie jest w sytuacji, która daje ogromne szanse. Te szanse można wykorzystać, ale warunkiem tego jest jedność – powiedział PAP Jarosław Kaczyński.

Znowu mówił też, że ma nastać „Nowy Polski Ład”, który jest szansą dla kraju i polskich rodzin.

Kaczyński krytykuje polityków opozycji. Ostry nokaut

Nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie skrytykował polityków opozycji. Oceniając ich zdolność do rządzenia krajem, przygrzmocił im aż zadzwoniło. Jego zdaniem, gdyby opozycja doszła do władzy, „byłoby to dla Polski wielkim nieszczęściem”.

Nie potrafili kompletnie rządzić i to jest bardzo łagodne określenie. Nie mają żadnego programu poza nienawiścią do PiS, poza swego rodzaju wojną domową, którą w gruncie rzeczy zapowiadają i już w istocie prowadzą, i zniesieniem w ogóle wszelkiego prawa, bo to też w istocie zapowiadają. Czyli proponują kompletne zdemolowanie Polski w imię ich interesów i - co tu dużo mówić - w imię interesów zewnętrznych – powiedział wicepremier Kaczyński w wywiadzie dla PAP.

Istnieje jednak ryzyko, że Zjednoczona Prawica się posypie i rząd PiS straci większość. Czy Prawo i Sprawiedliwość byłoby w stanie utworzyć rząd mniejszościowy? A może czekają nas nowe wcześniejsze wybory?

Nie chcę rozważać tych wariantów. Na razie mamy rząd większościowy i zobaczymy co będzie dalej. Zobaczymy co będzie przy głosowaniach, m.in. unijnego programu odbudowy. My idziemy tą drogą, a jeśli ktoś chce brać odpowiedzialność za to, że się to nie uda, to bardzo źle zapisze się w historii Polski – wymigał się od odpowiedzi Kaczyński. (PAP)

Czytaj także
Przeczytaj więcej