18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

uchwała przyjęta

KACZYŃSKI: KONIEC NIENAWIŚCI. Z ulic znikną płodo- i homofobobusy

Emilia Waszczuk
08.07.2021  17:17
Koniec nienawiści na ulicach płodo i homofobobusy znikają
Koniec nienawiści na ulicach płodo i homofobobusy znikają Fot: ARKADIUSZ ZIÓŁEK/East News

Jarosław Kaczyński przedstawił projekt uchwały zakazującej furgonetek antyaborcyjnych i pojazdów propagujących homofobię. Nowe prawo zostało przyjęte. Politycy PiS są oburzeni.

Koniec z nienawiścią na ulicach, ale na razie tylko w Warszawie. Właśnie przyjęto uchwałę, która zakazuje poruszania się po mieście tak zwanym płodobusom, czyli furgonetkom antyaborcyjnym, oraz autom prezentującym treści homofobiczne.

Uchwała została przyjęta ogromną większością głosów w czwartek 8 lipca podczas sesji Rady Miasta. Za głosowało 41 radnych, przeciw było 18. Jak łatwo się domyślić, zakaz propagowania nienawiści i szerzenia dezinformacji nie spodobał się politykom związanym z PiS.

Jarosław Kaczyński ogłasza koniec nienawiści

Chcielibyśmy przekazać wam wieści o prezesie Kaczyńskim, który w końcu postanowił, że nienawiść nie jest jednak dobra, niestety nie możemy. Projekt uchwały zakazującej homofobii i płodobusów na radzie miasta przedstawił wprawdzie polityk o nazwisku na K, ale to nie szef partii rządzącej. Mowa o radnym z ramienia KO, mecenasie Jarosławie Kaczyńskim.

Obecne przepisy prawa są niewystarczające. Warszawa to miasto dla wszystkich, to otwarta nowoczesna stolica państwa demokratycznego

- mówił do zgromadzonych.

Przyjęta uchwała może jeszcze zostać zablokowana i pewnie nikt nie zdziwi się, jeśli tak się wydarzy - moc ma tu wojewoda mazowiecki, oczywiście z PiS. Tymczasem nowe przepisy już skomentował najzacieklejszy wróg Rafała Trzaskowskiego z warszawskiego ratusza - Sebastian Kaleta.

Ciężko jest opisać co się właśnie stało w Warszawie. Za wyrażanie poglądów, które nie podobają się ekipie @trzaskowski_ Straż Miejska ma wlepiać mandaty

- napisał na Twitterze.

Polityk PiS stwierdził, że to jawne naruszenie konstytucji i dyskryminacja... Dyskryminacji nie widzi za to w homofobii i oczernianiu części obywateli...

Radni Koalicji Obywatelskiej chcą utworzyć w Warszawie strefę autonomiczną, w której zdecydują kto i czym może się po mieście poruszać. To jawne naruszenie Konstytucji i ustawy o samorządzie gminnym co zresztą wytykają również miejscy prawnicy - napisał Kaleta.

Czytaj także
Przeczytaj więcej