18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bye bye "dobra" zmiano?

Drogie PiS, jesteście w... ZABÓJCZY SONDAŻ DLA PARTII I RZĄDU

Emilia Waszczuk
02.02.2022  08:22
Polacy ocenili rząd PiS. Jest tragicznie
Polacy ocenili rząd PiS. Jest tragicznie Fot: SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Kolejny cios wymierzony PiS przez społeczeństwo. Polacy ocenili pracę rządu Mateusza Morawieckiego. Premier zdecydowanie nie ma powodów do radości. 

Kolejne sondaże wskazują na coraz większe problemy Prawa i Sprawiedliwości. Polaków przez lata nie ruszały wielkie afery, marnowanie milionów (jak nie miliardów) złotych i nagonki na kolejne grupy społeczne i zawodowe. Ruszyła ich za to szalejąca inflacja, postępująca drożyzna i Polski (nie)Ład, który zamiast mleka i miodu przyniósł jedynie żółć i kolejne problemy finansowe.

W ostatnim badaniu Kantar, PiS niemal zrównuje się z Koalicją Obywatelską, inne sondaże również dają coraz słabsze wyniki partii Jarosława Kaczyńskiego i coraz mocniejsze opozycji. Teraz dostajemy zaś ocenę całego rządu i jego działań, oraz działań poszczególnych przywódców. I cóż. Jest tragicznie, przynajmniej dla Prawa i Sprawiedliwości.

Zły rząd PiS. Nowy sondaż

W Najnowszym badaniu Barometr Opinii przeprowadzonym przez Kantar Public, Polacy zdecydowali, czy rząd ich zdaniem pracuje dobrze, czy raczej należałoby go wymienić, bo zdecydowanie sobie nie radzi. Aż 66 procent głosujących oceniło pracę Mateusza Morawieckiego i jego ministrów negatywnie. Dobrze działania rządu widzi zaledwie 25 procent Polaków. 9 proc. nie ma zdania w temacie.

W badaniu pytano też o pracę samego szefa rządu. Mateusza Morawieckiego pozytywnie ocenia dziś zaledwie 27 procent ankietowanych, a 10 procent nie potrafi odpowiedzieć. Aż 63 procent badanych jest niezadowolonych z pracy premiera. Niewiele lepiej wypada tu prezydent. Andrzeja Dudę pozytywnie ocenia 29 procent Polaków, 62 procent twierdzi, że jest słabą głową państwa. 9 procent nie ma zdania.

logo Tu się dzieje