18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głośno o nas

Zagraniczne media komentują wyniki wyborów. Niemcy byli bezlitośni

15.10.2019  08:55
Zagraniczne media komentują wyniki wyborów. Niemcy byli bezlitośni
Zagraniczne media komentują wyniki wyborów. Niemcy byli bezlitośni Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska wybrała! Wyniki wyborów są już znane, a co za tym idzie, wiemy - co może nas czekać w najbliższych latach. Rezultat głosowania komentują zagraniczne media. Litości nie mieli Niemcy. 

W niedzielę wielu Polaków udało się do urn, aby oddać swój głos. Dziś mamy już pełną świadomość tego, kto wybory wygrał. Jest to nie tylko duże wydarzenie w kraju, zagraniczne media również interesują się tym, co się u nas dzieje. 

Mocne komentarze nt. wyborów w zagranicznej prasie

Zachód bardzo niepokoi się o to, co PiS chcę zrobić z naszym krajem. Bez ogródek nazywają to ugrupowanie partią nacjonalistyczną - gdy więc do ich uszu dobiegły wyniki wyborów - byli oni więcej niż rozczarowani. Nie zamierzali nawet udawać, że jest inaczej. 

Nacjonalistyczne Prawo i Sprawiedliwość zmierza do utrzymania samodzielnej większości po niedzielnych wyborach. Zwycięstwo to najprawdopodobniej wzmoże obawy co do demokratycznych standardów w największym postkomunistycznym państwie UE

- taki komentarz wystosowali Brytyjczycy. 

Według nich, PiS uzyskał poparcie przede wszystkim uboższych Polaków, którzy wcześniej czuli się pominięci przy przemianach ustrojowych.

Zdecydowanie najbardziej zaniepokojone i najodważniejsze w wypowiadaniu sądów są media niemieckie. 

Spór między Warszawą a Brukselą o kontrowersyjną reformę wymiaru sprawiedliwości będzie zapewne trwał nadal. Relacje niemiecko-polskie pozostaną prawdopodobnie napięte, ponieważ PiS wysuwa roszczenia reparacyjne

- brzmi ich stanowisko.

Również ostro wypowiedziała się Kanada.

Szef partii Jarosław Kaczyński podzielił społeczeństwo, atakując mniejszości seksualne i elity, odrzucając zachodnie wartości liberalne, z cichym błogosławieństwem wpływowego Kościoła katolickiego

- to fragment z francuskojęzycznej, kanadyjskiej pracy.

Zagraniczne media zwracają również uwagę na to, że taki wynik wyborów dalej będzie utrudniał Unii Europejskiej stanowcze działania ws. polskiej władzy sądowniczej.

Podzielacie ich niepokoje?