18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to się przejechał

Zakażony koronawirusem Michał Dworczyk na nartach

24.02.2021  17:38
Michał Dworczyk ma koronawirusa. W weekend szusował na nartach
Michał Dworczyk ma koronawirusa. W weekend szusował na nartach Fot: Adam Jankowski/Polska Press/East News

Pandemia trwa, politycy apelują, by zostać w domach, a Michał Dworczyk pojechał na narty. Pech chciał, że szef KPRM ma koronawirusa.

Trzecia fala pandemii nie oszczędza ważnych polityków. W poniedziałek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że otrzymał dodatni wynik testu na koronawirusa.

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będę pracował w trybie zdalnym. Przestrzegajmy zasad sanitarnych i szczepmy się!

- napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zacząć dociekać... Po pierwsze, jak to możliwe, że Michał Dworczyk znał wynik testu w poniedziałek po południu, skoro jeszcze w weekend i poniedziałek rano był bardzo aktywny? I prywatnie, i zawodowo.

Michał Dworczyk ma koronawirusa. Kiedy się badał?

Zwykły, szary obywatel na wynik testu musi czekać minimum 24 godziny, chyba że poddawany jest testowi antygenowemu, którego wynik dostaje się nawet w pół godziny. Problem w tym, że testy te nie są tak skuteczne i dokładne, jak testy PCR, więc aby postawić pewną diagnozę, trzeba pobrać dodatkowy wymaz.

Jesli Michał Dworczyk miał robiony wymaz, dlaczego nie przebywał w kwarantannie? I co zdecydowało o tym, by w ogóle go badać? Jeszcze w poniedziałek rano polityk był gościem porannej rozmowy w Radiu ZET i nie wykazywał żadnych oznak choroby...

Zakażony Michał Dworczyk na nartach

Wyniki testu Michał Dworczyk otrzymał w poniedziałek, kiedy badanie zostało zlecone? Tego nie wiemy. Wiemy, że dzień wcześniej polityk wraz z rodziną pojechał na wycieczkę w góry, gdzie oddawali się zimowym rozrywkom i jeździli na nartach.

Jako kierunek wyjazdu obrali Duszniki Zdrój i Zieleniec. Michał Dworczyk już wtedy musiał być zakażony - koronawirus SARS-COV-2 rozwija się w organizmie człowieka od 5 do nawet 14 dni, a w skrajnych przypadkach nawet 3 tygodnie! Miejmy więc nadzieję, że pan Dworczyk przestrzegał wszelkich zasad sanitarnych i nie przekazał obcym ludziom zarazy.

I jeszcze jedno - w piątek szef KPRM widział się z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Szef resortu zdrowia poddał się izolacji od razu po tym, jak Michał Dworczyk ujawnił wyniki testu. Rząd zapewnia przy tym, że premier Mateusz Morawiecki zakazić się nie mógł, mimo że panowie pracują razem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej